Wpis z mikrobloga

Zarabiam w dolarach i chciałbym w nich wypłacać, ale nie po skandalicznym kursie PayPal. Na forum walutomatu znalazłem odpowiedni wątek, ale zbyt skąpo opisany: https://forum.walutomat.pl/view_topic.php?id=849

Stary wątek. Ówcześnie można mieć konto walutowe w polskim banku. Do tego konta konieczna jest karta debetowa akceptowana przez ppal. Ja założyłemkonto USD w bank smart i do tego karta visa. Jestem jak na razie zadowolony ale gdyby walutomat miał by konto w bank smart to byłbym szczęśliwy wręcz. Zadziałało ale było trochę problemów. Pomogły telefony na infolinię ppal i banku. UWAGA. aby paypal nie obciążył was za przewalutowanie w ustawieniach waszej karty musi być informacja że jest ona do konta walutowego. Nie wiem jak to zrobić w interfejsie ppal bezpieczniej zrobić to przez kontakt z infolinią. Przy zawieraniu transakcji upewnij się że wybrana jest opcja przewalutowania przez bank a nie ppal. Nie wiem jak to zrobić w interfejsie ppal bezpieczniej zrobić to przez kontakt z infolinią. ProPublicoBono


Mam konta walutowe w kantorze Alior, ale ani infolinia banku, ani infolinia PayPal nie była pomocna. Wg. Alior nie da się wpłacić pieniędzy na ich debetówki, a wg. PayPal nie ma w Polsce możliwości wypłat na kartę. Tymczasem regulamin paypal:

6.4 Wypłacanie środków w wielu walutach. Jeśli Użytkownik posiada Saldo w wielu walutach, ma możliwość wyboru, z którego salda środki zostaną wypłacone, jednakże o ile nie nastąpi inne uzgodnienie, wypłata nastąpi w walucie kraju zamieszkania Użytkownika. Jeżeli Użytkownik może wypłacać środki na kartę z logo MasterCard lub Visa, środki te mogą być wypłacone w innej walucie niż waluta kraju zamieszkania Użytkownika pod warunkiem, że system PayPal obsługuje wypłaty w podstawowej walucie karty. W przypadku dokonywania wypłaty z Salda w walucie innej niż waluta podstawowa Użytkownika stosuje się Opłaty za przeliczenie waluty, o których mowa w Załączniku 1 niniejszej Umowy.


Czy moje rozumowanie jest błędne, czy to któraś z pozostałych stron wprowadza mnie w błąd?

#aliorbank #alior #aliorkantor #walutomat #smartbank #paypal
  • 8
@Troj: jeśli nic się nie zmieniło, to jak szukałem informacji o tym 2-3 lata temu to paypal nie miał opcji takiej, zawsze przewalutowywał do waluty lokalnej - w naszym wypadku PLN.
zmieniło się, że można podpiąć kartę USD i płacić nią, ale wypłacać chyba nadal nie.
Może po prostu poproś o przelew w dolarach? ;-)
@zbiczek: Wybacz, że tak późno odpisuję. W Polsce niestety nie ma opcji wypłacania na kartę kredytową. Można obejść poprzez konto bankowe w USA. W Stanach również można wypłacać bezpośrednio na kartę kredytową. Infolinia PayPal nie była na tyle kompetentna, aby odpowiedzieć na pytanie czy PayPal ma możliwość wypłaty na kartę kredytową/debetową w którymkolwiek innym kraju UE. Także nie wiem do tej pory. O ile konto bankowe z kartą w Europie to
@PoProstuMichal:

znalezione w necie

Ja zastanawiam sie, jak wyplacic Euro z Paypala bez straty. Z Dolarami jest mniejszy problem, albo wcale. Pare dni temu to przerabialem - W Paypal zarejestrowanym w Polsce mozna podpiac konto tylko w walucie danego kraju, ale Paypal zostawil tez furtke, bo mozna podpiac konto w USD pod warunkiem, ze bedzie one prowadzone w USA. Takie cos bez problemu mozna sobie zalozyc na Transferwise i wtedy ma