Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagu #dj #muzykaelektroniczna :
Przyszła pora na zakupy, z kontrolerami midi miałem do tej pory mało do czynienia, zdecydowałem się jednak spróbować.
kilka opcji:
AKAI MPD 218 nowy) cena coś w okolicach 450zl
AKAI MPD 24 (używany) za 370 zł
AKAI MPD 32 (używany) za 450 zł

Jak zajechane mogą być dwa ostatnie i jak to sprawdzić przed zakupem?
Jakieś rady dla średniopoczątkującego (jakieś tam pojęcie mam), pakować się w coś o większych możliwościach niż MPD218?
Szybko poczuje brak "suwaków" itp.?
  • 10
@Borys125: robic, improwizowac, bawic sie, nie chodzi mi o miksowanie 2 kawalkow.
Wczesniej myslalem o Novation padzie od Abletona, ktorym mialem juz mozliwosc sie "pobawic", ale chyba zdecyduje sie cos typu mpd.
@skuniacz71: Nabyłem wczoraj mpd 218 (mala obniżka była, plus to że gwarancja i odbiór tego samego dnia). Na początek musi wystarczyć, nie droga rzecz, a do 4rtej siedziałem i rozkminialem abletona :D
@Jackob: Jak w Ambletonie improwizować dodając kolejne loopy? Czy musze dodawać kolejne ścieżki w programie czy jest to jakoś łatwiej rozkminione?
@Jahcob: Jak w APC 25 wygląda sprawa z knobami, kiedy chcę przeskakiwać pomiędzy parametrami sterowanymi tym samym pokrętłem? Jest to jakoś rozwiązane w Abletonie, aby po przeskoczeniu z jednego parametru na drugi, ten drugi nie zaciągał od razu pozycji przypisanego knoba?
Przykładowo skręcam jeden parametr1 całkowicie na 0, chcę teraz się przełączyć na parametr2, który jest ustawiony na 50%. Przypisane do niego pokrętło będzie w pozycji 0. Da się uniknąć nagłego