Wpis z mikrobloga

@zabtak: jestem pewien ze ktos lobbuje za tym zeby baterie odstawaly od reszty technologii. Moga zrobic zeby telefon rozpoznawal palec swojego pana ale zeby korwa wytrzymal 2 dni to ni hoya sibiet
@zabtak: Pracowałem w serwisie dla firmy ubezpieczeniowej ,która naprawiała na całą Polskę telefony też za 2-3 k. Chodzi o to ,że nie jest tak ,że jak bateria jest zużyta to da się ją w końcu wymienić. Średnio inteligentna małpa wpisuje na youtube np. huawei p8 lite dissasembly i telefon nierozbieralny staje się całkowicie naprawialny itd.
@lastad: Jak ktoś ma czas na taką zabawę to proszę bardzo - ale jak ktoś kupuję fona za 2-3k to jestem na 99% pewien że nie będzie się w coś takiego bawił :) Na szczęście ja posiadam telefon firmy "służbowy" - jak nie działa dostaję nowy i mam na to "wywalone" ;-)
@zabtak: Zarobić? W modelach z niewymienialną baterią, całość ma 2 lata gwarancji. Właśnie wczoraj wysłałem do serwisu 1,5 roczny telefon bo bateria padała nagle przy ~60%. Gdyby była wymienialna, gwarancja na nią skończyłaby się rok temu.

Na allegro masz baterie do "niewymienialnych" wraz z usługą wymiany. W Krakowie wymieniają w 2-3 godziny w Xperii.
@xer78: Nie oszukujmy się, obecne telefony to w większości badziewia dla dzieciaków co to ryjka z fejsa nie wystawiają nawet na moment... Dla mnie telefon ma dzwonić, wysyłać smsy i czasem przejąć jakaś stację / dobić się do pulpitu za pomocą team viewera czy innego narządka - mam tam jakaś Nokie vel Mikroshit i nawet toto działa. Ale czas działania baterii 2 dniowy to po prosty porażka w tym telefonie...
@zabtak: Ja ze swojego telefonu jestem zadowolony, jak wróci z nową baterią to też będę.
Gdybym nie grał w boombeach to pewnie ładowałbym co 3 dni jak na początku kiedy był nowy.
Teamviewer na telefonie to bardzo przydatna rzecz, też używam do tego duuużo muzyki przez słuchawki i transmiter BT.