Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, czy ktoś jest ogarnięty i mógłby pomóc w sprawie rezygnacji z funduszu inwestycyjnego (w trakcie umowy), tak aby strata pieniędzy była jak najmniejsza? Moja mama się w to wplątała dobry czas temu i chciałbym aby zrezygnowała z tej studni bez dna.

#funduszeinwestycyjne #fundusze
  • 5
  • Odpowiedz
jaki fundusz, na ile lat umowa i jak dlugo juz uplynelo czasu od zalozenia? zakladam, ze koszt wykupu pochlania duza czesc wplaconych pieniedzy?
  • Odpowiedz
@SerniczeQ: Moj ojciec ma fundusz w Generali i ostatnio zostaly wprowadzone jakies nowe przepisy w polskim prawie, ktore ograniczaja kwoty, ktore moga byc pobierane w przypadku rezygnacji i wyplat pieniedzy z takich funduszy. Nie wiem czy to bedzie dotyczylo tez Waszej umowy ale w przypadku mojego ojca maksymalna kwota jaka moze zostac przez nich zabrana to 5% sumy wplaconych skladek. jutro sprawdze dokladnie o co w tym chodzi
  • Odpowiedz
@SerniczeQ: z małym opóźnieniem ale wyszukaj w google fraze:
"Decyzja RŁO nr 12/2015 - UOKiK". Z tego co widze to dotyczy to Generali ale myśle, że można coś z tego wywnioskować i odnieść to do Waszej sytuacji. Generalnie wydaje mi się, że prawo jest po Waszej stronie
  • Odpowiedz