Wpis z mikrobloga

Mireczki z #yerbamate #yerba ostatnio rzuciłem cukier, a że niesłodzonej kawy nie lubie to postanowiłem spróbować #yerba

No i średnio motzno, nie chce się zniechęcać odrazu ale 2 takie napary przemeczyłem i smak mnie nie zachwyca. Polecicie coś, jakiś dodatek który pomoże przywyknąć do tego "ochydztwa" ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • 31
@Python: sam nigdy nie slodzilem ale jutro sam dla siebie zobaczę z cytryną. Piłem parę razy z owocami kandyzowanymi dawały słodyczy. Dodałem 3 kosteczki małe mango i pierwsze 2 napary były bomba. Tylko że za szybko smak się psuje. 3 zalania a potem taka jakby zgnilizna wchodzi. Ktoś tu na mirko pił z miodem i sobie chwalił.
ja wczoraj piłem pierwszy raz w życiu no i z miodem było spoko


@liqui6: a w jaki sposób dodałes miodu? do wody przed zalaniem?

temperatura wody.


@manny_lanny: rozwiń? staram sie zalewać 70-80 stopni ale termometru nie mam
@Python: jak chcesz odstawić cukier, to nie zastępuj go miodem bo to praktycznie to samo (głupie przekonanie, że jak jest od pszczółek to jest zdrowszy od cukru). Zarówno cukier (bialy czy brazowy) jak i miód to cukry proste.
@Python: osobiscie yerba z miodem i cytryna jest super. Nie poddawaj sie, pajarito mi nie smakuje a pije duzo yerby. Od siebie polece cbse silueta, la merced de campo, kraus organica. Ostatnio rozkochalem sie w green mate, rewelacja. Yerba z cukrem mi nie smakuje a stewia zostawia nie smaczny posmak. Ja sypie zawsze ok polowe naczynia z ktorego pije. Ty zacznij od 1/4 moze nawet 1/5.