Wpis z mikrobloga

Mirki, polećcie mi jakieś #radio na poziomie.

Kilka luźnych spostrzeżeń na temat kilku stacji radiowych:
- Kiedyś lubiłem krakowskie radio #radiofonia, ale od kiedy #rmf przejął tę studencką rozgłośnię to zrobiło się z tego kolejne "młodzieżowe" gówno.
- Lubię też wieczornę audycje w #tokfm, gdy redaktorzy mają większą swobodę, audycje nie są tak polityczne jak te w ciągu dnia i poruszane są przeróżne tematy (zaraz mi się oberwie od #4konserwy za słuchanie lewackiego radia)
- Teraz daję szansę krakowskiemu #offradio, ale za dużo tam grania a za mało gadania (grania to sobie mogę posłuchać z foobara - takiego jak chcę, a nie takiego jakie mi DJ puści, chociaż czasem lubię audycje tematyczne)
- Próbowałem dać szansę radiu #kontestacja, ale za bardzo wieje amatorką. Mimo wszystko kibicuję im.
- Zostaje jeszcze #polskieradio , ale tylko w wieczornych godzinach da się tego słuchać. W za bardzo dzień katują popularną muzyką (do tego odnosiłem się już wyżej). Dodatkowo w czwórce ci "śmieszni" redaktorzy na modłę vivki za bardzo mnie irytują. Cenię sobie za to czwórkowe muzyczne audycje tematyczne.
  • 5
@rozdajozadarmo: radiofonia stara robi teraz podcasty, chyba radiofonia.net to teraz adres... A tej nowej nie przejal rmf, tylko weszli z nimi w partnerstwo. Druga kwestia - sporo ludzi z tej starej radiofonii pracuje w offradio, wiec w sumie skoro lubiles to tam musisz szukac.

A co dokladnie nie pasuje Ci teraz na 100,5? Dalej robia to półamatorzy...
@neo_vir:

A co dokladnie nie pasuje Ci teraz na 100,5? Dalej robia to półamatorzy...

To, że to półamatodzy to sprawa drugorzędna.
W starej radiofonii podobał mi się klimat: jednocześnie luźny, ale nie debilny - na siłę luzacki "dla studentów elo". Podobały mi się audycje tematyczne - było dosyć dużo gadania na przeróżne tematy. Podobało mi sie to, że nie promowali żadnej opcji politycznej. Czuć było, że to prawdziwie wolne radio. Czuć
@rozdajozadarmo: Polecam Polskie Radio 24. Codziennie o 20:15 Jest 45 minutowa audycja autorska "Świat w powiększeniu" Gdzie prowadzący ( wymienijący się radiowcy z Redakcji Międzynarodowej zapraszają często bardzo ciekawych gości i rozmawiają o bieżących globalnych problemach).
@rozdajozadarmo: sorry, ze draze, ale sam robie w mediach i znam stara i nowa radiofonie... Ta obecna tez jest apolityczna :P natomiast faktemjest to, ze srednia wieku obecnej zalogi spadla a jakies 5 lat... No i teraz ta stacja robiona jest w klimacie bardziej rozrywkowej niz gadanej - to prawda.
Czwórka wieczorem często gra muzykę no i jeszcze oczywiście Trójka trzyma poziom. Z zagranicznych polecam BBC 1 Extra a także Radio_FM, w którym ciekawą muzykę grają, zwłaszcza wieczorami.