Wpis z mikrobloga

mirki, zamowilem znajomemu #xiaomi #mi4 z #gearbest przyszlo nawet szybko w 2 tygodnie, vatu nie bylo. Kumpel wlaczyl telefon bylo ok, ale malo bateri, wiec wylaczyl telefon i podlaczyl do ladowarki, po kilku godzinach chcial wlaczyc telefon a ten nie reaguje, mogl sie przywiesic? Co moge zrobic z telefonem, jakis hard reset albo wyciagniecie baterii? Recovery jest na on +vol up czy down? Ani jedno ani drugie nie reaguje.
  • 10
@zlyczarek: Nie wiem jak tam bateria siedzi, ale zazwyczaj się wyjmuję baterie w takim wypadku jak nie działa to trzeba kombinować z pisaniem do chińczyka/serwisu/sprzedawcy. Jak bateria jest inna niż wyjmowana to może lepiej nie grzebać... Spróbuj go jeszcze podpiąć pod ładowarkę i dopiero włączyć.
@Dezynwoltura: Sprawdź jeszcze tą ładowarkę czy w ogóle ładuje cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°) (podłącz telefon do innej) ewentualnie jak masz czym to sprawdź jakie parametry ma ładowania (może przewód ładowarki uwalony kto wie).
Recovery oczywiście Vol Up + Power
@kodijak: sprawdzilem ladowarke jest ok, podlaczylen godzine temu do innej i co jakis czas sprawdzam ale caly czas niechce sie wlaczyc nawet dioda sie nie swieci. potrzymam moze cala noc na ladowarce.
@Dezynwoltura
szukam na razie jakies zaczepki by ta obudowe zciagnac, ale widzialem filmik ze obudowa to jest dopiero poczatek, potem musze czarna przykrywe odkrecic i odpinac tasmy, nie strace jakies gwarancji po zrobieniu tego? nie ma tam czasem jakis
@zlyczarek: Nie mam pojęcia, nie miałem tego telefonu w rękach nigdy i nigdy też nie kupie takiego telefonu, w którym nie można baterii wyjąć... Raz na jakiś czas się zdarzy, że telefon "zbrickuje" (szczególnie na androidzie - kiedyś mi się budzik z rana zaciął bez wyjęcia baterii by dzwoniło w takim wypadku 8h ?) mniej lub bardziej często ratunkiem jest wyjęcie baterii, a w takim wypadku jesteśmy skazani na niewiadomo co
@Dezynwoltura:
napiszedo chinczyka zobaczymy, sam mam ten telefoni sprawuje sie bardzo dobrze, ani razu mi sie nie zawiesil, polecilem kumplowi kupil i tez smiga, polecilem jeszcze jednemu, kupil i sie nie chce wlaczyc ( ͡° ʖ̯ ͡°)