Wpis z mikrobloga

@HulajDuszaToLipa: tak czy owak kadr psuje, krokusy to rośliny głównie otwartych hali i przestrzeni bezleśnych przez co szyszka wygląda nienaturalnie, ciekawy eksperyment ale wybrałbym niuco inne miejsce z roślinami układającymi się w bardziej zwarty kadr,, światłem bym się pobawił od strony obiektywu (doświetlenie z boku ujawnia za mało szczegółów na roślinach ze względu na zbyt szeroki kąt od aparatu, mysle że fajniej było by zobaczyć dokładniej na pierszym planie doświetlone oszronione
@moon_bluebird: Ok, dzięki za wskazówki :) To oświetlenie z boku miało być po to żeby uwydatnić zamarznięte kropelki, a sama szyszka podobała mi się, ale rzeczywiście mogła być gdzieś głębiej, bo trochę zdominowała kadr. No ale już nie miałem innego ujęcia żeby wybierać ;)

Mam nadzieję, że ta paskudna pogoda nie położy wszystkich krokusów i jeszcze uda mi się coś podziałać z tego typu eksperymentami. Może nawet znajdę jakieś gęstsze skupisko.
@xtra: Jak dla mnie to świetnie uwydatnia kolory, przez co robi niezły kontrast, na dodatek podkreśla krople rosy. Ale może powinno padać z drugiej strony, skoro widać słońce. Mimo wszystko sama gra kolorów jest super, lubię takie magiczne zdjęcia ;)