Wpis z mikrobloga

#budownictwo #cadboners #bim #autocad

Testuje sobie program do detalowania konstrukcji żelbetowych. Ten stanowi konkurencję dla autodesk'u czy graitec'u.
Posiada funkcję podglądu zbrojenia w 3d, czyli wystarczy zazbroić element 3d, i potem automatycznie można uzyskać widoki 2d robiąc przekroje. Dodatkowo nowe widoki są skojarzone z elementem 3d. Czyli każde przesunięcie pręta, każda zmiana automatycznie odnotowywana jest na innych widokach.
Pobierz
źródło: comment_2Z2rZyQkpOAYYdL3FK6BbFDQMZljqpNW.jpg
  • 11
@skethoo: @wicht44: nie wiem jak allplan, ale tekla żelbetowa to jest chyba zabawa na ponad 50k zł. Przy stali wiadomo, że skok między tradycyjnym kreśleniem w CADzie (nawet z nakładkami) a modelowanie i generowaniem warsztatówki jest gigantyczny, ale przy żelbecie wspomaganym nakładkami (nawet BiKiem, nawet ASD) szybkość nie wzrasta znacząco. Ponadto żelbet wybacza dużo więcej, dlatego można trzepać wykonawcze młodszymi ludźmi.
Oczywiście nie zmienia to faktu, że uważam, że to
@inyourface: masz absolutnie racje. 3d w zelbecie widzialbym raczej tylko w mostach, przy absolutnie najwiekszych konstrukcjach z wmieszanym sprezeniem. Znaczenie moze miec rozwoj dodatkowych makr i nakladek, ktore automatyzuja prace. Warto spojrzec na rynek rosyjski i chinski, tam tekla jest dosc powszechna (z tego co zauwazylem).
@skethoo: @wicht44: trąbią o BIM straszliwie, ale wydaje mi się, że bez ciśnienia od góry, przy dużych projektach infrastrukturalnych bądź dużych zamówieniach publicznych wpisanych do SIWZów nie będzie skoku technologicznego z uwagi na znaczne rozdrobnienie branży projektowej, dla której finansowo trudne będzie obkupienie się w soft po zachodnich cenach (pełna globalizacja cen przez producentów)
@inyourface: Jest też kwestia monopolu autodesku, mają wkrótce zrezygnować z wieczystych licencji oprogramowania, a licencje maja być odnawialne co roku z updatem softu do noworocznej wersji. Czyli wychodzić nowy Advance Concrete 2016 a do niego potrzebujesz Autocada 2016 bo AdvanceConcrete który jest na dobrą sprawę tym samym co ASD.
@wicht44: a ten cyrk z licencjami to nie miało już się w wakacje odpalić?
w ogóle w Polsce to się skończy masowym odejściem od ich produktów coś mi się wydaje... Kto poza wielkimi firmami jest w stanie to udźwignąć?