Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z #mechanikasamochodowa instalował już wewnętrzne lusterko samościemniające (fotochromowe, fotochromatyczne - różnie nazywają) w aucie, w którym w ogóle fabrycznie takich nie było?

Z tego co zdążyłem się zorientować, trzeba szukać takiego lusterka, które ma czujnik w środku (a nie np. na tylnej klapie) i pozostaje doprowadzić zasilanie oraz sygnał wstecznego. Macie jakieś polecane modele? Uwagi? Warto / nie warto?

#samochody #motoryzacja
  • 12
@bliny: wydaje mi się, że pracy stosunkowo niewiele. Zasilanie to 2x pół metra przewodu, a + wstecznego to pewnie ze 4 metry, wszystko na wierzchu po zdjęciu podsufitki. Największy kłopot to raczej montaż samego lusterka, którego mocowanie jest inne niż fabrycznego - tu musiałbym ogarnąć jakiś dobry do tego model.

Ludzie, którzy mają mówią, że warto. Nie jeździłem jeszcze z takim, więc zupełnie nie wiem, ale wnerwia mnie ciągłe ręczne przerzucanie
Ludzie, którzy mają mówią, że warto. Nie jeździłem jeszcze z takim, więc zupełnie nie wiem, ale wnerwia mnie ciągłe ręczne przerzucanie lusterka w jedną i drugą ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@wonsz_smieszek: ale przecież jak w nocy raz przerzucisz na "ciemne" to starczy, nie musisz tym wachlować non stop (ʘʘ)

jeździłem już kilkoma autami z fotochromem i to zawsze działa trochę za wolno... po