Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk! #telefony #niewiemjaktootagowac #siecikomorkowe
Jak można obniżyć koszty miesięczne abonamentu? Byłem parę razy w salonie(sieć 3, jeśli to ma jakieś znaczenie) ale za każdym razem mówili, że mogę jedynie zwiększyć abonament.. Sprawa wygląda tak, że niedługo będę wyjeżdżał z UK a na telefon mam jeszcze rok umowy i będę musiał spłacić wszystko przy złożeniu wypowiedzenia. Dodam, że abonament mam dość wysoki bo to ok. 60-80f, w zależności ile do PL dzwonię.
  • 17
@kwiatosz: pewnie ze mam, teraz żałuję bo się napalilem na telefon i trza płacić... Na rachunku niestety nie mam ile place za tel a ile za sam abonament. 48 jest stała opłata miesięczna + 12 ubezpieczenie.
@trustME: co w przypadku, kiedy umowa nie jest zaniedbywana ze strony operatora? Tj. częste zaniki zasięgu, brak możliwości używania internetu pomimo, że nie przekroczyłem limitu? (Nie ma żadnych robót czy modernizacji w okolicy, sprawdzone kilkukrotnie)
@kotstrazak: moglbys probowac jesli miales zgloszenia tego, jesli to tylko Twoje sprawdzanie to nic po tym bo to zaden dowod.. musisz po prostu zaplacic i tyle.. ja wlasnie koncze placic rok abonamentu w PL prawie za frajer bo nie spodziewalem sie wyjazdu. Czasem tak juz jest...
@trustME: no cóż, dzięki za pomoc coomplu ;) myślę że jednak będę dalej próbował coś robić w tym kierunku. Nie uśmiecha mi się płacić +/- 700f za nic. Jak nie prawą, to lewą stroną jadę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@kotstrazak: Możesz ich poprosić o rozbicie rachunku na abonament i słuchawkę, spłacić telefon od razu, to sam abonament będzie mniej bolesny po powrocie do Polski. Powiedz im, że wracasz do Polski to mogą odpuścić sam abonament - jakiś czas temu weszły takie przepisy, że na przykład roczny kontrakt na siłowni musi być anulowany jeśli klient wyjeżdża za granicę, traci pracę i tak dalej. Może z operatorem też tak się uda. Oczywiście
@kotstrazak: o widzisz. @kwiatosz mi cos przypomnial. Np ze Sky mialem tak, ze nie mogli mi zapewnic neta o takiej samej predkosci jak mialem umowe po przeprowadzce. Moglem zerwac umowe bez konsekwencji. Moze tutaj tez cos takiego da rade.
Rob halas na ich FB - to czesto pomaga.
Dodam, że abonament mam dość wysoki bo to ok. 60-80f, w zależności ile do PL dzwonię.


@kotstrazak: A co maja rozmowy do Polski do kwoty abonamentu? Rozumiem, ze tyle srednio placisz bo duzo gadasz, ale abonament masz jakis staly...
Warto wiedziec, ze przy rezygnacji z umowy, nawet gdy musimy zaplacic abonament * liczba pozostalych miesiecy, to nie jest naliczany VAT (nie wolno go naliczac za niewykonane w rzeczywistosci uslugi), dlatego nawet