Wpis z mikrobloga

  • 138
Często czytam na mirko o #friendzone. Wszyscy tutaj narzekają na kobiety, że takie złe, że wykorzystują. A ja wam powiem jak to jest z perspektywy dziewczyny.
Dziewczyny naprawdę chcą się przyjaźnić z chłopakami. My lubimy takie przyjaźnie bez podtekstu. Czasem lepiej nam się rozmawia z chłopakami niż z dziewczynami. Jeśli wy przyjaźnicie się z dziewczyną, a w głowie cały czas macie plan zdobycia jej i wyjścia z #friendzone to ją oszukujecie. Miałam w życiu już wiele sytuacji, że się przyjaźniłam z chłopakiem, a potem się okazywało, że on jest zakochany. To nie jest fajne. Potem najczęściej taki odrzucony facet przestaje się odzywać. A czyja to jest wina? Przecież jeśli kobieta się z kimś przyjaźni i nie daje żadnych znaków, że chce czegoś więcej to chyba powinno być oczywiste, że chce się tylko przyjaźnić.
Im jestem starsza tym mniej wierzę w przyjaźń damsko-meską, ale to nie kobiety są temu winne, bo kobiety naprawdę chcą się przyjaźnić. To mężczyźni tylko udają przyjaciela, żeby ugrać coś więcej.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 69
  • Odpowiedz
@Howea: Dlatego zainteresowanie fizyczne warto jako facet pokazać wcześnie i potem już się nie ma problemów z jakimiś friendzonami. Prawda jest taka, że we fz najczęściej lądują Ci z nas, którzy nie mają odwagi na pewne męskie zachowania.
  • Odpowiedz
@Howea: tru. tylko wykopki widza w dowolnej kobiecie z ktora czasem gadaja wylacznie potencjalny cel na zbolcowanie, nie moga zrozumiec ze mozna sobie z nia pojsc na piwo i pogadac. bo inaczej jestes 'stuleja'
  • Odpowiedz
@Howea: To co twoim zdaniem robić w sytuacji, gdy dziewczyna chce się przyjaźnić, a my chcemy czegoś więcej? Powiedzieć, żeby poszła do czorta, bo nasza przyjaźń będzie nie szczera?
  • Odpowiedz
To mężczyźni tylko udają przyjaciela, żeby ugrać coś więcej.


@Howea: Skrytykowawszy wykopkow za ich glupie podejscie, gdzie mieli pretensje do kobiet, przeszlas uprzejmie do popelnienia analogocznego bledu.

Nie wiem czy docenisz krytyke, czy nie. To juz Twoja sprawa. Warto jednak nie pozostawac slepym na druga strone medalu. Kobiety bodaj rownie czesto podtrzymuja relacje nie dlatego, ze kogos lubia, ale dlatego ze kochaja.
  • Odpowiedz
via Android
  • 10
@Stanley_K: Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że im dłużej trwa przyjaźń tym mniej ona będzie zainteresowana. Kobieta będzie postrzegać takiego mężczyznę jak brata. Przyjaźń to nie jest kobieca strategia na podryw. Jeżeli kobieta jest zainteresowana to będzie uwodzić, a nie udawać przyjaciółkę. Możecie się kolegować, ale musi być jakaś iskra, flirt. Jeśli zacznie się zwierzać, opowiadać o innych facetach to już jesteś bratem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Howea: W pewnym sensie sie z Toba zgadzam, ale zdajesz sobie sprawe, ze ogien predzej czy pozniej zgasnie i jedyne co bedzie sie potem liczyc to solidne podstawy? Czytaj zaufanie, wsparcie od drugiej osoby, zwierzanie z problemow etc.
  • Odpowiedz
@Howea: Nie zrozumiałaś mojego pytania. Chodzi o sytuację, że np. dziewczyna nam się podoba ale ma już partner i zasady moralne nie pozwalają nam próbować zmienić tego stanu (rzecz niepojęta dla dużej części kobiet). Wg ciebie lepiej wtedy się przyjaźnić trochę nieszczerze i trochę cierpieć, czy zakończyć znajomość całkowicie, a może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?
  • Odpowiedz
nie moga zrozumiec ze mozna sobie z nia pojsc na piwo i pogadac. bo inaczej jestes 'stuleja'


@Nadrill: Oczywiście można ale na ogół to strata czasu, który można by było poświęcić przyjemniej albo bardziej produktywnie. 99,9%* kobiet to żaden parter do dyskusji albo spędzania wolnego czasu w inny sposób niż w łóżku.

  • Odpowiedz
@Howea: (I przede wszystkim: mirki, którzy chcą zgłębić sprawę FZ... od strony teoretycznej, bo od praktycznej to nie polecam)

Ależ odkryłaś Amerykę, mirabelko.

Oczywiście, że kobiety "chcą się przyjaźnić" i że czerpią zyski z friendzone! To działa na podobnej zasadzie, jak faceci mający laski do ruchania.

Faceci potrzebują od kobiet seksu i tego najbardziej chcą. Laski do ruchania to zapewniają, a nic innego nie trzeba im dawać w zamian.

Kobiety potrzebują
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Stanley_K: Ciężko powiedzieć. Jeśli jesteś w stanie się tylko przyjaźnić i chcesz tego, bo ją bardzo lubisz, a nie dlatego, że Ci się podoba to możesz spróbować. Trochę mało napisałeś, bo nie wiem czy znacie się od dłuższego czasu i się już przyjaźnicie czy dopiero się poznaliście i macie zamiar się przyjaźnić. Bo jeżeli to drugie i ona wie, że Ci się podoba to z tego chyba i tak nie będzie
  • Odpowiedz