Wpis z mikrobloga

#rozdajo

A teraz, gdy mam waszą uwagę, przejdę do rzeczy ( ͡ ͜ʖ ͡)

Za 9 dni jestem umówiony na zabieg usunięcia nerki u dr @sorek, dlatego piszcie w komentarzach wszystko co wam przyjdzie do głowy nt. życia w #uk. Każdy tip, porada, ciekawostka się przyda. Opisujcie wasze pierwsze dni na #emigracja, z czym mieliście problemy, jak je rozwiązaliście.

Zasady rozdajo:
1. Rozdajo kończy się 48h od opublikowania tego posta.
2a. Autor komentarza o największej liczbie plusów wybiera 3 klucze Humble Bundle spośród wszystkich 12.
2b. Autor komentarza o drugiej największej liczbie plusów wybiera 3 klucze Humble Bundle spośród pozostałych 9.
2c. Autor komentarza o trzeciej największej liczbie plusów wybiera 3 klucze Humble Bundle spośród pozostałych 6.
3. Losowy plusujący otrzymuje pozostałe 3 klucze.
4. Zielonki też biorą udział.
5. Autorzy najprzydatniejszych / najciekawszych komentarzy otrzymają gifty steam. Kryterium to moja subiektywna opinia.
6. Nagrody z pkt 2 i 5 kumulują się. Jeśli komentarz dostanie najwięcej plusów i jednocześnie uznam go za najprzydatniejszy to autor dostaje 4 gry.

Po zakończeniu rozdajo wymienię wszystkich wygranych w komentarzu i wyślę PW do każdego. Przyznawanie nagród może trochę potrwać, bo muszę pytać was jakie tytuły wybieracie, więc zwycięzców proszę o cierpliwość. Nagrody postaram się przesłać jak najszybciej. Jeśli wątpicie w prawdziwość rozdajo, to prześledźcie moje starsze posty. Kilka osób może za mnie poświadczyć :)

Klucze z Humble Bundle:
01. [Steam] Duet
02. [Steam] FORCED
03. [Steam] Antichamber
04. [Steam] Magicka + 2 DLC
05. [Origin] Dead Space
06. [Origin] Dead Space 3
07. [Origin] Burnout Paradise: The Ultimate Box
08. [Origin] Medal of Honor
09. [Origin] Mirror's Edge
10. [Origin] The Sims 3 + High End Loft Stuff + Late Night + Date Night
11. [Origin] Command & Conquer: Red Alert 3 - Uprising
12. [Origin] Populous

Gry kupione na różnych #steam sales w postaci giftów:
01. Grand Theft Auto Collection (GTA III, VC, SA, IV + oba DLC, nie zawiera piątki)
02. Fallout Classic Collection (Fallout 1, 2, Tactics)
03. Mass Effect
04. The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition
05. Red Faction Guerrilla Steam Edition
Nobody - #rozdajo

A teraz, gdy mam waszą uwagę, przejdę do rzeczy (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

...

źródło: comment_MgsYRhSIbTfKQOVuouowRjPJvPD4XsIx.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Nobody: Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala... takie cos na zas. Jesli masz zamiar pracowac gdzies gdzie beda potrzebne safety shoes to kup je w Polsce. Taniej i lepiej cie to wykdzie niz kupowanie na miejscu. Za dobre w PL zaplacisz 120-150 zlotych w UK 50-60 funtow.

No chyba, ze trafisz do firmy gdzie takowe zapewniaja, to wtedy problem z glowy.
  • Odpowiedz
Pamiętaj, że będziesz musiał wykupić TV licence, nawet jeśli nie masz telewizora. Kosztuje ok 145£ na rok (wystarczy, że masz smartphone lub laptopa). Dowiedz się rownież o coucil tax, który jest niemałym kosztem w UK na początku. Nie wiem czy we wszystkich miastach jest tak samo ale przyzwyczajaj się do recyklingu, za nieodpowiednie sortowanie śmieci można dostać nawet 1000£ kary. Ogólnie będziesz zadowolony bo ludzie są tutaj bardzo mili dla siebie :)
  • Odpowiedz
@Nobody: Jak ktos wspomnial o przejsciowkach, #!$%@? przejsciowki mireczku, jesli bedziesz mial jakis sprzet w stylu ladowarka czy cos, to idzie wpiac nasze europejskie gniazdo do angielskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bierzesz takie sluchawki zalozmy i wtyczke, wczepiasz w miejsce gdzie jest uzmienie(tak to uzmienie chyba? No ten otwor ktorego nie powinno byc), dzieki temu otwiera Ci sie kontakt, jako ze bez tego jest zablokowany i puf
  • Odpowiedz
@kubu: Nie będzie musiał. Wystarczy wypełnić wniosek oświadczając, że nie ogląda się telewizji przez odbiornik ani na żywo w Internecie i nic nie trzeba płacić.
  • Odpowiedz
#!$%@? przejsciowki mireczku, jesli bedziesz mial jakis sprzet w stylu ladowarka czy cos, to idzie wpiac nasze europejskie gniazdo do angielskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Stonis: polska cebula wiecznie żywa, co nie?
  • Odpowiedz
@Nobody: Na początku miałam problem z ruchem lewostronnym i przechodzeniem przez jezdnię. Śpiewałam sobie wtedy w głowie Monty Pythona: always look at the RIGHT side of ROUD.
Cebula z Polaka nigdy nie wyjdzie, więc przeceny żywności w marketach to czazsem prawdziwa gratka.
Dobrze jest znaleźć na facebooku stronę Polskiej społeczności, która mieszka w danym mieście. Ludzie często sprzedają tanio tytoń, wódkę, meble itp.
Mój niebieski dodatkowo radzi: enjoy yourself, go to
  • Odpowiedz