Wpis z mikrobloga

#ogrod #oczkowodneboners #basen #ogrodnictwo #pytaniedoeksperta #pytanie jak utrzymać czystą wodę w oczku wodnym w ogrodzie? Wykopalem, folia specjalna jest, wody już trochę nalane. Teraz jak to utrzymać w czystości? Jakieś wapno, chemia, glonojady? Kwiatki specjalne? Filtry z pompą? Ta pompa musi chodzić non stop? Te wkłady w filtrze trzeba wymieniać jakoś? Ktoś mnie naprowadzi?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlodybog_11: najlepsza byłaby pompa z filtrem, znajdziesz też w ogrodniczych sklepach tabletki lub płyn do usuwania glonów z wody, jednak stojąca nasłoneczniona woda zawsze będzie zarastać glonami, dlatego polecam to pierwsze rozwiązanie. Jeśli nie chcesz brudu i mętnej wody, nie wpuszczaj karasi do oczka, lub jeśli zamierzasz je mieć pompa z filtrem nieodzowna;)
  • Odpowiedz
  • 0
@FuriousViking: około 3, 4 tyś litrów. Koszty jak najmniejsze najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co patrzyłem na alledrogo to była jakaś pompa do 10000 chyba za 300 zł. Pompa 20 parę wat i jakiś filtr... I teraz czy ten filtr trzeba wymieniać i czy ta pompa musi chodzić 24/7?
  • Odpowiedz
Ja używam filtra tego typu i tej firmy, w sumie dwóch, ale w mniejszym oczku dokładnie ten- http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/oczka-wodne/filtry-pompy-filtrujace-i-napowietrzajace/zestaw-filtracyjny-multiclear-8-000-pontec,p118133,l321.html . Oczywiście niekoniecznie kupiony w leroy-merlin. W swoim oczku małym filtruje wodę około 12 godzin dziennie lub rozdzielam filtrowanie na kilka godzin rano, kilka wieczorem, tak żeby woda mniej więcej całą dobę była przefiltrowana. Ja osobiście nie widzę potrzeby filtrowania 24h bo po swoich obserwacjach widzę, że te 12 w zupełności wystarczy. Zwłaszcza kiedy
  • Odpowiedz
@mlodybog_11: Dość drogi to prawda, ale nie zepsuje się po jednym sezonie użytkowania i posiada lampę UV, co pozwala zaoszczędzić później na chemii zwalczającej glony i drobnoustroje w wodzie. Poleciłem Ci ją, bo sam używam więc wiem, że jest sprawdzona.
  • Odpowiedz