Wpis z mikrobloga

@Stitch: ja w sumie to się zastanawiam jak to jest z tą kolejnością - bo tyle razy ile podłączałem kable do samochodów czy motocykli, robiłem to trochę na pałę, i nigdy nic nie #!$%@?łem
@piowit: wiesz co wydaje mi sie, ze w starszych to jest bez znaczenia. w nowszych raczej trzeba uwazac, bo juz w #!$%@? elektroniki i wszystko jak pisalem sterowane z plusa
Głupie pytanie: można odpalać motocykl z kabli za pomocą samochodu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tupakaszakura: można.

Tylko bez odpalonego auta.


@Sad_Raven: czemu?

podobno nie, bo w samochodzie jest większy prąd rozruchowy czy coś.


@absoladoo: aha, czyli auta benzyny nie możesz odpalić od auta diesla, bo diesel ma większy prąd rozruchowy? Bullshit jakiś.

Odpalałem jakiś czas temu F4i od auta, diesla, z włączonym silnikiem - kompletnie
@Sad_Raven: no ja miałem akurat akcję ratunkową na stacji :D Twoje "tylko bez odpalonego auta" po prostu zabrzmiało jak "nie rób na włączonym aucie" ;) Ale teraz rozumiem, że chodziło "nie musi być odpalone auto" ;)
@11mariom: @Sad_Raven: eee pany, ale kazdy mowi, zeby diesla odpalac dieslem, bo diesel wlasnie potrzebuje wiekszy rozruchowy. chodzi o to, zeby ktos cienkim (chinquochento czy jak to sie pisze) nie probowal odpalac 2.0 tdi, bo nie ukreci i sam zgasnie podczas proby odpalania. dieslem bene mozna jak najbardziej odpalac i zwykla bena (2.0 w gore) diesla.
@Stitch: 1.4 ben odpalałem diesla 2.0 i poszło. Na 2k obr. ale poszło z pomocą altka. Kręcił bardzo słabo ale zaskoczył. Czy bena przy takiej różnicy jak podałeś to nie wiem bo nie próbowałem i raczej bym nie próbował nawet.
@Stitch: no ja to wiem, tylko absoladoo napisał to tak jakbyś mocniejszym nie mógł odpalić słabszego…

Nie wiem czy byś benz 2.0 odpalił diesla 3.2, ale ogólnie się zgadzam ;)