Wpis z mikrobloga

O co chodzi z regulacją FATCA? Dostałem wiadomość z banku, że mam wypełnić jakieś oświadczenie o rezydencji podatkowej. Jeśli tego nie zrobię, to mogą mi zablokować konto. Co to gurwa ma być?
#banki #finanse #fatca
  • 7
  • Odpowiedz
@scavenger: Proponuje napisać im: Oświadczam że nie jestem rezydentem USA, wielbłądem*, pingwinem*, złotą rybką*, gorylem afrykańskim*. Oświadczam także że nie opuszczam deski** itd, itp.

*chyba że jesteś to piszesz że jesteś
**chyba że zawsze opuszczasz to piszesz że różowypasek wtedy możesz też wspomnieć o pierwszej miesiączce, randce, razie i pocałunku.
Politycy nie po to powinni być wybierani żeby tworzyć idiotyczne regulacje, ale po to żeby przed nimi chronić.
  • Odpowiedz
@i20918: może i tak bym zrobił, ale w bankowości internetowej dostępny jest już formularz. Krótki. Trochę prawniczego bełkotu, coś do zaznaczenia i np. miejsce na wpisanie NIPu (co mnie bardzo niepokoi).

@Dzejkobs: może i po problemie, ale już z rana czuję się jak kryminalista... Nie mogę wyjść z podziwu, że dostaję wiadomość od kogoś komu powierzyłem swoje pieniądze "podpisuj, bo zablokujemy Ci konto" (mniej więcej).
Ale może jestem dziwny i
  • Odpowiedz