Wpis z mikrobloga

Zdubluje wpis, ale może trafi do szerszego grona odbiorców.

Co zrobić, gdy telefon nie chciał się ładować a po wyłączeniu nie chcę się włączyć i miga tylko czerwona dioda? Miałem w niedzielę 5% baterii i podpiąłem telefon do ładowarki, po kilku godzinach poziom wzrósł jedynie do 6%. Stwierdziłem, że coś mu się zacięło więc postanowiłem zrobić mu reboota. Od tego czasu telefon jest martwy. Po podpięciu do ładowarki miga wyłącznie czerwona dioda. Próbowałem na kilku różnych ładowarkach, ciągle to samo. Telefon jest już ładowany chyba 2 dzień i dalej nie wstaje. Po wciśnięciu przycisku power 0 reakcji. W komputerze wykrywa go za pierwszym razem jako qualcom i można przeflashować soft przez miflasha, każde kolejne podłączenie do usb wywala w systemie, że urządzenie jest uszkodzone i system nie może go rozpoznać. 2 razy wrzucałem nowy soft przez miflasha, wszystko przebiegało pomyślnie mimo tego telefon nie wstaję. Otwierałem go i mierzyłem pin pomiarowy baterii było bodajże 4,1V, czyli bateria jest naładowana. Chinczycy odwracają kota ogonem i chyba u nich pomocy nie uzyskam...

#redminote3 #redminote3pro #xiaomi #android
  • 13
@chodzacy_internet: z tego co pamiętam to było coś takiego:
1. Odłącz ładowarkę
2. wyjmij baterie
3. podłącz łądowarkę
4. włóż baterie

i podziałało u mnie, ja miałem tak, że pokazywało mi 0% baterii pomimo naładowania, po tych operacjach pokazało 100%
Po podłączeniu do komputera wykrywa tak:

[ 9593.512066] usb 4-1.2: new high-speed USB device number 14 using ehci-pci
[ 9593.599168] usb 4-1.2: New USB device found, idVendor=05c6, idProduct=9008
[ 9593.599179] usb 4-1.2: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=0
[ 9593.599185] usb 4-1.2: Product: QHSUSB__BULK
[ 9593.599189] usb 4-1.2: Manufacturer: Qualcomm CDMA Technologies MSM
[ 9593.599887] qcserial 4-1.2:1.0: Qualcomm USB modem converter detected
[ 9593.600337] usb 4-1.2: Qualcomm USB modem converter now
@chodzacy_internet: wykrywa dobrze. Wyobraź sobie tak - masz zasilanie - zaczyna się od gniazda USB, potem prąd kablami leci przez przetwornik, który zmniejsza napięcie a zwiększa natężenie - tzw końcówka mocy (dodatkowo reguluje prąd, odcina zasilanie na pełnym ogniwie, reguluje zasilanie wielu ogniw) - i stąd na ogniwo. I ten układ najprawdopodobniej padł. Samemu raczej nie wskórasz z wymianą, chyba że robisz z lutownicą cuda na codzień (ale wtedy przypuszczam, że