Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do zwolenników #plaskaziemia z @lexx23 na czele. Załóżmy na chwilę, że Ziemia rzeczywiście jest płaska (tzn jest dyskiem). Jest kilka kwestii, które mnie nurtują:

- co jest pod dyskiem, jakiej grubości jest ten dysk, co się stanie jak się przez niego przewiercimy? Spadniemy w dół, czy spadniemy w górę z powrotem na dysk?
- co jest nad dyskiem? Czy cały wszechświat to też hologram (tak jak księżyc)
- jeśli jednak wszechświat jest prawdziwy, to czym są ciała niebieskie, chociażby nasze słońce. To też dyski?
- jeśli nieprawda, to skąd podania sięgające starożytności na temat gwiazd i księżyca. Kto wtedy wyświetlał hologram?
- w jaki sposób dysk unosi się w przestrzeni. Na pewno nie na słoniu ani żółwiu.
- i najważniejsze na koniec - po co to wszystko, komu zależy na tej mistyfikacji?

  • 17
@rozdajozadarmo: Ja widzę całą tą grupę jako bandę trolli. Dlatego nie spodziewam się merytorycznych odpowiedzi, tylko coś na zasadzie wystąpienia pani Anny Zawadzkiej w TV, czyli pieprzenia od rzeczy.
@flager:

Brawo, dałeś się podpuścić trollowi i stworzyłeś bezsensowny wpis zadający pytania do nieistniejącego problemu.

Nie dałem. W pierwszym komentarzu pisałem o tym, że zakładam, że @lexx23 jest trolem. Ale biorąc pod uwagę to jak wielu ludzi wierzy w te teorie (zobacz np.: https://forum.tfes.org/) jest szansa, że jednak trolem nie jest. Poza tym nic mnie nie kosztuje napisanie tego komentarza.

Ale jak widać po komentarzu wyżej nie doczekam się raczej odpowiedzi.
@rozdajozadarmo: Dałeś się podejść, bo napisałeś ten wpis.
A nawet jeżeli nie trolluje (w co bardzo mocno wątpię), to i tak nie warto odpowiadać takiej osobie, bo nie jest otwarta na racjonalne argumenty. Odpowiadając dajesz jej tylko poczucie, że jej wywody są coś warte, bo ktokolwiek wszedł z nim w polemikę.
@flager:

Dałeś się podejść, bo napisałeś ten wpis.

OK. 2/10, bo napisałem ten wpis :)
Ale to co się dzieje na https://forum.tfes.org/ to na prawdę kosmos. Niech nawet połowa z tych ludzi to będą trole, to i tak zostaje druga połowa, która w to wierzy i cała masa innych "naukowców" snujących różne hipotezy, wykonujący obliczenia, konstruujący modele, itd.
@flager: są grupy, których zdania się nie zmieni: trolle, głupi ludzie bez krytycznego podejścia do własnych poglądów. Ale w tym wszystkim są też dzieciaki, jeszcze nie wyedukowane, chłonące wszelkie informacje jak gąbka wodę (i dobrze!), które czytają takie brednie o płaskiej ziemi i zaczynają w to wierzyć. Jak lepiej z tym walczyć niż właśnie zadawać logiczne pytania, na które udzielenie logicznej odpowiedzi obala hipotezę?
Zrozum, że @rozdajozadarmo nie karmi trolla, tylko
@bloo777: ok co innego nasa pokazuje co innego mówią w szkole a co innego naukowcy typu ten nigger od kosmosu - ostatnio wywiad był i mowi ze ziemia wyglada jak gruszka - a może jak pizzda może?
lexx23 - @bloo777: ok co innego nasa pokazuje co innego mówią w szkole a co innego na...