Wpis z mikrobloga

@nomame:
Nie wiesz może, co powinienem kupić w sklepie, aby na takie 24h tą dziurę czymś zaślepić, co bym mógł wodę włączyć w domu, na ten czas moczenia części termostatu w occie? :)
jak wykręcisz baterię


@Igrekpl: O ile pamiętam (ktoś mi to juz kiedyś naprawiał), to chyba idzie wykręcić samą głowicę termostatu i zastanawiam się, czy miejsce po jego wykręceniu można jakoś zaślepić. Ale, mogę się tu mylić - muszę się temu przyjrzeć.
Jak sobie poradziłeś?


@norbw74: Na razie ma przyjść do tego mój zaprzyjaźniony specjalista. Może on mnie douczy jak sobie radzić w przypadkach zakamienienia termostatu w baterii prysznicowej.
Jak sobie poradziłeś?


@norbw74:
@nomame:
@Igrekpl:
Dalszy ciąg walki z termostatem:
Właśnie wróciłem z Leroy Merlin, gdzie kupiłem za 50 PLN klucz, którym można tak podejść, aby z baterii wykręcić głowicę termostatyczną. 50 PLN :(
To nie jest dedykowany klucz do odkręcania tego, ale przynajmniej taki, którym można tam podejść i to odkręcić.
Z tego co czytałem w internecie i z tego co sam teraz obserwuję, to producenci tych
@Adaslaw: opierając się na moim doświadczeniu jest łatwiej o części zamienne i mimo wszystko jakość jest lepsza tego co tam mają, jak już rozbierzesz na czesci pierwsze to wrzuć w odkamieniacz np firmy kamix o ile dobrze pamiętam
daj jakąś fotorelacje naprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@norbw74:
@nomame:
@Igrekpl:
Napisałeś to w momencie, kiedy dodawałem zdjęcie do tego wątku :)
A więc, Panowie, rozkręciłem skurczysyna! :)
Na zdjęciu, przy okazji, umieściłem zdjęcie klucza za 50 PLN z Leroy Merlin, dzięki któremu w ogóle udało mi się wykręcić głowicę termostatyczną z baterii.
Za to aby rozkręcić głowicę termostatyczną, należy wsadzić ją w imadło i
@norbw74:
@nomame:
@Igrekpl:
Panowie, mam do Was jeszcze jedno pytanie - może pomożecie :)

W pewnym artykule o konserwacji głowic termostatycznych napisane jest:
o-ringi nasmarować smarem silikonowym z domieszką teflonu

Który z tych elementów na powyższym zdjęciu to jest o-ring? ( ͡° ʖ̯ ͡°)