Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje, czy do motocykla idzie inny płyn hamulcowy aniżeli do samochodu ? W sensie nie DOT-4 tylko coś innego ? Zostało mi trochę po wymianie pompy hamulcowej w samochodzie i zastanawiam się, czy jak bym np. wymieniał przewody to czy muszę kupować specjalny czy tamten będzie stykał. Moto - CB500, więc bez dramatu dla hamulców >.>

#motocykle
  • 17
@legion2012: powiem tak - wolę napisać na wykopie pytanie i przez to bardziej się zintegrować z tutejszą moto-bracią aniżeli zaglądnąć do haynesa... No i zawsze tutaj ktoś może rzucić jakimś pomysłem/informacją/protipem których mogę nie znaleźć w książce.

Myślę, że wymiana przewodów hamulcowych, wyczyszczenie zacisków, zalanie nowego płynu i odpowietrzenie układu hamulcowego to nie jest żadna filozofia, więc odpowiadając na Twoje pytanie - tak, będę sam wymieniał przewody bo lubię grzebać przy
@noriad: Do nissina wystarczy dot3
Do brembo dot 4, tak jest w książce. Moja torowa Cebulka pomyka na Dot5 od Motula bo 4 nie dawał rady przy takich temperaturach. Polecam dot 3&4 od Motula do spokojnej jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli coś ktoś kiedyś na temat #cb500 to wołać!
@11mariom: Kolektory Honda Racing, wydech przelot produkcji Płatek Racing, Lepsze zawieszenie. Większe dysze ssące, filtr powietrza KN. Prawdopodobnie jeszcze na ten sezon przestawienie na walku rozrządu w celu uzyskania kilku dodatkowych koni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@11mariom: Przód na Oleju BelRaya 20w. Tył amortyzatory gazowe. To wystarcza. Tor? Głównie kisielin. czekam ostro na opole. Aż się tam przeprowadzę jak będzie otwarcie w lipcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rezonator: podniósł się coś po tym? Czy jakimś cudem nie składasz moto aż tak by szurał?

Na Kisielinie nie byłem, więc nie znam układu. Na pewno się wybiorę, nieco bliżej niż do Poznania no i zdecydowanie taniej…