Wpis z mikrobloga

O tym jak #dobrazmiana wyruchała własnych wyborców z rodziny mojej cioci. #coolstory

Mój wujek i cała jego rodzina żyła razem z dziadkiem wujka na wsi. Przed śmiercią dziadek przepisał ziemię na wujka, któremu kilka lat później się zmarło. Rodzina od strony wujka chce, żeby tę ziemię podzielić, jednak rozmowy o tym jak ma to zostać podzielone trwają już bardzo długo. Doszli już prawie do porozumienia, jednak partia, na którą wszyscy głosowali zabroniła przepisywania ziemi na wszystkich z wyjątkiem bliskich. Niestety, jak powiedział mi @rafalu90, szwagierka według prawa nie jest osobą bliską.

Nie mogę się doczekać dźwięku swędzących kukli na najbliższym rodzinnym grillu.

#stonoga to prorok #bekazpisu #bekazprawakow #pis #wobronieziemi #truestory
  • 8
@richirich: To ile tej ziemi jest? Tysiąc hektarów? Wiesz jak bardzo nie opłaca się dzielić ziemi? No i rodzina długo nie mogła się dogadać i akurat jak PiS wprowadził swoje chore przepisy to się dogadali? A przez wcześniejsze lata płacili razem szczęśliwie podatek od niepodzielonej ziemi? Bardzo wiarygodna historia.
To ile tej ziemi jest? Tysiąc hektarów?


@Mleczny_Baki: Nie wiem ile jest hektarów, ale spokojnie na cztery duże działki można podzielić.

Wiesz jak bardzo nie opłaca się dzielić ziemi?


@Mleczny_Baki: Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

No i rodzina długo nie mogła się dogadać i akurat jak PiS wprowadził swoje chore przepisy to się dogadali?


@Mleczny_Baki: Umiesz czytać? Przecież nie napisałem, że się dogadali.

A przez wcześniejsze lata płacili