Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale
jadę pociągiem #pkp do #wroclaw, 120km w 3h pokonuje, każda dziura stacja jest jego, nowy skład, w sumie całkiem nowy to on nie jest tzw turbokibel, en57al, świeżo po remoncie, fajny w miarę cichy i szybko przyspiesza, to istotne, ale w kiblu woda kapie z sufitu a deszcz nie pada xd zbiornik z wodą podejrzewam że jest u góry, cały przedział od czoła pociągu tonie, konduktor robi co może
;-) pisze bo mi się nudzi, a nie wziąłem ani książki ani słuchawek a nie będę robić za didżeja w w podróży. Jak dobrze pójdzie wieczorem będzie pokazkota ;-)
Obecnie zaraz #glogow szybciej rowerem dojeżdżam do niego ale to mało istotne #pozdro i trzymajcie kciuki by mi nikt sprzed nosa nie sprzątnął dorodnego reproduktora
#nudzesiewiecslucham #nudy
  • 10
via Android
  • 0
@rocktail: zgadza się, z NS i tak ponoć szybciej do Wrocławia jedzie niż z niego wraca, xd powrót mam intercity, ale i tak blisko 3h jedzie, no cóż, życie, przynajmniej coś widać że robią przy torach, jest szansa że będzie lepiej. Do Poznania już schodzi czasowo poniżej 2h więc i w przeciwną stronę może da radę kiedyś.
@tabarok: Ja jeżdżę z Głogowa do Wrocławia i z powrotem często. Wymienili już tor w stronę Wrocławia na odcinku Grębocice - Rudna Gwizdanów. Teraz tam jedzie swoją szlakową 70 km/h. Przed wymianą jechał jakoś 30, bo były ograniczenia. Teraz wymieniają tor z Głogowa do Grębocic. I jeszcze robią któryś tor od strony Zielonej Góry, ale nie wiem który.
@rocktail: Odcinek Rudna Gwizdanów - Głogów - Bytom Odrzański (Czerna), to najgorszy odcinek na trasie Wrocław - Zielona Góra. Przed Ścinawą się jeszcze też wlecze. Inny kiepski odcinek na tej linii to Księginice - Brzeg Dolny. Czynny tylko 1 tor. Na drugim jest brak trakcji, ubytki w torach (m.in. na moście przez Odrę), zarośnięty. Ogólnie to wygląda on jak po jakiejś apokalipsie.
via Android
  • 1
@Adrian77: zgodzę się, na szczęście cała linia ma być objęta pełną modernizacja, a właściwie remontem i ponoć ma być lepiej, dziś z nowej soli do Bytomia z zegarkiem w ręku 7minut od momentu ruszenia do zatrzymania, gdyby tak ma całej linii było to ja nawet do Szczecina mogę jechać i niech nawet dalej się do 5km przed samym Szczecinem zatrzymuje pociąg ;-)