Wpis z mikrobloga

Siermanko chce zrzucić kilka kilogramow 170cm wzrostu ok 72-73kg wagi 3 razy w tygodniu siłownia( martwy ciąg, allachy, wyciskanie żołnierskie, ławeczka prosta i skośna itp) mam zamiar do tego wskoczyć na rower żeby jeździć na uczelnie (ok 15km w obie strony 5 razy w tyg.) Ile kalorii powienienem przyjmować żeby stracić na wadze ale nie spalić mięśni? Licze że dotąd żarłek ok 2500-2700 kcal #mikrokoksy #dieta
  • 28
@satiata: Ćwiczyłeś wcześniej? Jeśli nie to zrezygnuj z MC. Też trenuje według planu WK, ale zamieniłem w nim MC na dwa inne ćwiczenia i lepiej to znoszę. Z tym ze ja wcześniej nie uprawiałem sportu, byłem nierozciągnięty i po każdym treningu z mc pomimo rozgrzewki naciągałem sobie albo mięsień brzucha, nogi, pleców, karku...
Też trenuje według planu WK, ale zamieniłem w nim MC na dwa inne ćwiczenia i lepiej to znoszę. Z tym ze ja wcześniej nie uprawiałem


@Dassault: @satiata: nie rezygnuj w zadnym wypadku z MC, to podstawowe cwiczenie i zadne inne Ci go nie zastapi
@Quar: Ale nie dla kogoś kto nigdy nie ćwiczył. Przecież opisałem okoliczności w jakich z niego zrezygnowałem.
Nie mogłem przetrenować mięśni tak jak trzeba bo nawet przy małych ciężarach ciągle coś sobie nadrywałem.
Planuję wrócić do niego za 2-3 miesiące.
@kthxbai2: Ach Ci wypokowi eksperci... Nie technika jest problemem, a nierozciągnięte mięśnie i ścięgna.
To nic że w atlasie ćwiczeń odradzają to ćwiczenie zupełnym zielonkom, to nic że eksperci pokroju Karmowskiego też odradzają. Według wykopków MC muszą robić nawet ludzie bez nóg. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

UWAGI: Ćwiczenie raczej nie polecane początkującym. Zanim zacznie się je stosować w swoim treningu należy wzmocnić odpowiednio mięsnie grzbietu, a to
@Quar: Jak to jest że w dyskusjach na wykopie pod uwagę bierzecie tylko te argumenty które jesteście w stanie obalić, a inne po prostu ignorujecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bardzo wielu specjalistów popiera to co napisałem. Nie wspominając tu o ortopedach...
Poza tym przecież wyraźnie napisałem że po kilku miesiącach treningu gdy przejdę z FBW na split to znajdzie się w nim MC.