Wpis z mikrobloga

@Masterczulki: czytałem że pojęcie o powtórzeniach 12-15 jako budujących wytrzymałość jest błędne. W takim zakresie powoduje jedynie pompę, która daje jakieś tam bodźce anaboliczne. Prawdziwa wytrzymałość i inne związane zz nią adaptacje zaczynają się przy 100+ powtórzeniach. Czyli kręcimy cardio i biegamy. Lepsza wydolność to np możliwość dłuższego treningu.
@Masterczulki:
Ta tabela jest bardzo umowna, bo większość naturalnych wysiłków ma charakter mieszany.

Kolarz torowy to chyba koło kilometra może jechać sprintem, średnia drużynowa na 4km może być ponad 60km/h.

Kiedyś lubiłem wbiegać na wzgórza sprintem, teraz zdecydowanie lepiej mi służy powolne kardio w postaci 10-12km marszy, w tempie ok. 6km/h.
@berti:
W sporcie odważnikowym zahacza się o 200-250 powtórzeń.
To prawdziwa mordęga.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety przy trenowaniu wytrzymałości jest jeden #!$%@? nieprzyjemny szkopuł; 80% wykonanej pracy na treningu nie ma żadnej wartości z punktu widzenia rozwoju cechy, liczą się tylko ostatnie powtórzenia, to one właśnie wywołują zmiany, prowadzące do adaptacji, reszta jest gonieniem króliczka.

Trening kardio to też fantastyczny detoks, "dopala" metaboliczne śmieci, poprawiając działanie całego