Wpis z mikrobloga

#grandtourerr #motocykle
Heh wreszcie porządne DIY. Pare tygodni temu @Gixaar w swoim #motoinsomnia poruszal kwestie mocowania pod telefon/ gps. Pokazalem mu swoj projekt i slusznie martwil sie o moje cojones #nohomo gdyz element dosyc znacznie wystawal i byl zrobiony na sztuke doslownie byle byl.

Jakis czas temu zamowilem dodatkowe ramie mocujace zeby moc do clip ona przykrecic. Niestety. W hurtowni brak i juz raczej nie bedzie (po 1.5 tyga dostałem odpowiedź..) @11mariom pytal czy rozkminilem w koncu temat mocowania.. Wzialem swój stary projekt dziś pomyślałem, porozkrecalem i voila! Stworzyłem w glowie mityczny WunderProjekt, świętego Graala mocowań dla motocykli z clip onami zamiast standardowej kierownicy.
Rozkręcilem uchwyt, odkrecilem mocowanie pod 22mm kierownicę i zostawilem sobie sama kulke wraz ze szybkozłączka.. Popatrzyłem co by wykorzystać jako element do zaczepienia na polce. Zbiorniczek plynu hamulcowego, lusterko i inne takie odpadaly na starcie. Psują symetrie i harmonię. A kokpit w motocyklu jest dla mnie tym niczym światynia z wielkim złotym Budda dla buddystow. Wszystko musi byc idealne. Tylko główka ramy wchodziła w grę.

No więc.
Wziąłem rurke miedziana która wykorzystalem juz wcześniej jako substytut kierownicy "uniwersalnej".


Problem z tym, ze glowka ma 17 mm, a rurka 15 rozwiązałem tak jak wcześniej. Brakujace mm uzupelnila otulina z tasmy izolacyjnej. Okazalo sie, ze te 15mm idealnie pasuja w podstawę regulacji kulki od uchwytu. Skleilem to mocnym klejem (jak pusci to będzie bron ostateczna - klej do szyb.)
I wcisnalem w glowke. Pasuje idealnie, nie przeszkadza w niczym, regulacja gora/ dol/ lewo/ prawo. I z pionu do poziomu. Miodnie po prostu. Dziala i wyglada wysmienicie i wreszcie moze zostać na stale.

A i cojones sa juz bezpieczne
Pobierz Stitch - #grandtourerr #motocykle
Heh wreszcie porządne DIY. Pare tygodni temu @Gixa...
źródło: comment_BT6NzQ2kReITrD0OGyho2vGkc5s4Pb6i.jpg
  • 15
Psują symetrie i harmonię. A kokpit w motocyklu jest dla mnie tym niczym światynia z wielkim złotym Budda dla buddystow. Wszystko musi byc idealne.


@Stitch: Myślę sobie "nieźle, mam podobnie"... a potem przewijam do dwóch ostatnich zdjęć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Stitch: Ja to zrobiłem z rurki pcv. Trochę była za gruba to zeskrobałem trochę otuliny i elegancko siedzi. A i rurka pcv jest miększa od stalowej wiec, kontakcie z "cojones" powinna się wygiąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stitch: ha! a podsyłałem Ci właśnei takie rozwiązania na główkę ramy :D
Co prawda gotowca, którego nie da się kupić w PL (nie znalazłem) ale jednak ;) Ale popsułeś mi koncepcję skoro tamtych nie ma :/ ja już miałem w głowie wizję co gdize przymocuję by było dobrze.
@11mariom: zrob wiec tak jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogolnie juz kiedys myslalem o glowce ramy, ale nie mialem pomyslu za bardzo, uznalem, ze jest nierozbieralny ten uchwyt
a tego ram mounta co mi podeslales idzie kupic w pl, ale kosztuje 299 zl + 100zl adapter + etui. czyli ponad 400 wychodzi za calosc :/
@Stitch: to może dlatego go nie znalazłem :D tam był chyba sporo tańszy. Ech, u nas jak zwykle wszystko 10x drożej jest niż za wielką wodą. No nic. zostaje mi poszukać odpowiedniego chwytu, który będzie łatwo zaadaptować do główki ramy i wyciągnąć gniazdko - ale je ukryję gdzieś między owiewkami a zegarem, powinno dać radę.