Wpis z mikrobloga

Mirki, czy komornik może umorzyć egzekucję długu, który został spłacony w całości wierzycielowi bez udziału komornika?
Dodam, że dług był mniejszy niż koszty egzekucyjne komornika jakie ten wskazał. Z tym, że jeszcze nic nie zajął a dług został spłacony w całości wierzycielowi.
#prawo #komornikstory
  • 13
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Nie wiem czy się dogadał, ja wpłaciłem wierzycielowi całą kwotę i przesłałem potwierdzenie wpłaty do komornika. Pytanie czy ten będzie dochodził kosztów egzekucji, której nie dokonał.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: Nic to, idę do sądu dopytać czy po wpłacie należności, której dokonałem poinformują komornika sądowego o spłacie zobowiązania bo ten nic sobie nie zrobi z mojego potwierdzenia wpłaty.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden: W praktyce to wygląda tak, że dobrze że poszedłem do sądu.
Tam miła Pani poinformowała mnie, że na podstawie mojej wpłaty wysyła do komornika wniosek o umorzenie egzekucji.
Następnie mój telefon do komornika, że powinien dostać w przeciągu kilku dni z sądu wniosek o umorzenie i aby nic nie robił do tego czasu bo zobowiązanie jest uregulowane.
Niestety, dowiedziałem się, że koszty egzekucji jakieś jednak są i będę musiał je
  • Odpowiedz
  • 0
@fatoom87: śmieszy mnie jak ktoś tak twierdzi jak Ty, że komornik nic nie zrobił bo wpłaciłem kasę bezpośrednio wierzycielowi. to właśnie dlatego że sprawa finalnie trafiła do komornika i ten wszczął postępowanie i zaczął szukać Twojego majątku zdecydowałeś się to zapłacić. wcześniej po wydaniu wyroku też mogłeś to zapłacić, jednak czekales na bodziec, jak zresztą większość, w postaci przymusowej egzekucji Komorniczej. więc tak, komornik dużo zrobił, wszczęte przez niego postępowanie zmotywowalo
  • Odpowiedz
@ste3: Widzisz, jeśli bym podejrzewał, że koszty komornicze w tym kraju za dług powiedzmy 5zł mogą wynieść minimum 400zł to nawet bym się nie wahał uregulować zobowiązanie w terminie.
Dwa, że komornik wysłał pismo o wszczęciu postępowania i prosi o kontakt co by się nie napracował i bym mu uregulował należność a koszty i tak sobie policzy.
Teraz mam nauczkę i widzę, że komornik może bez problemu zająć cały Twój majątek
  • Odpowiedz
@fatoom87: wierzycielem był sąd? jak to nie chodzi o grzywnę bądź koszta sądowe na rzecz sądu to tak nie zadziała jak Ci miła pani w sądzie powiedziała ;]. tak, chory kraj, w którym ludzie nie płacą swoich zobowiązań ;].
  • Odpowiedz
@fatoom87: Komornik naliczy ci koszty postępowania, egzekucja była zasadna, skoro nie zapłaciłeś tego od razu. Musisz te koszty zapłacić bo komornik będzie mógł te koszty egzekwować i koszty egzekucyjne nie ulegają przedawnieniu.
  • Odpowiedz