Wpis z mikrobloga

Dziecko w łonie matki nie ma żadnych potrzeb


@crystaldragon: a suplementacja matki czy badania?

Będzie można sobie zrobić embriona, trzymać go tam za drobną opłatą, a rząd będzie wypłacał pieniądze na każde dziecko.


@BongoBong: what could possibly go wrong? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli płód jest człowiekiem od momentu poczęcia, to 500zł przysługuje także na dziecko w brzuchu?


@stworzak: to mniej więcej tak jak z
@stworzak: było milion razy. Na każde dziecko które się urodzi.

@Andreth: podeslij nowoczesnej. Głupie pytania na które można uzyskać odpowiedź w minutę to coś co lubią.


@PatologiiZew: głupia to jest twoja odpowiedź bez uzasadnienia. Czy dziecko nienarodzone jest gorszym człowiekiem niż narodzone? Dlaczego stosuje się taki wyłom w prawie, dlaczego nie ustalić granicy wypłacania 500zł inaczej, np. na 12 miesiąc po urodzeniu albo 3 przed narodzinami? Skoro to pełnoprawny
@PatologiiZew: a gdzie ja oceniam twój stosunek do tego programu? Nic nie wyjaśniłeś a oczywistością jest, że katolik uważa płód od poczęcia za pełnoprawnego człowieka, więc nie ma nic dziwnego z pytaniem dlaczego 500 zł ma być wypłacane dopiero dla dzieci, które wyszły z brzucha matki. Niedawno ktoś cytował (może nawet ty) fragment polskich przepisów mówiący, że dziecko jest człowiekiem od poczęcia. Tak więc w świetle prawa powinno się uzasadniać dlaczego
Nie popieram tego programu

@PatologiiZew: poza tym ochrona życia od poczęcia to dewiza katolików. Pompowanie 500 zł w dzieci, zwłaszcza te nienarodzone to skuteczna droga do zwiększenia dzietności i chętniejszych narodzin. Nawet jeżeli cały ten program miałby uchronić tylko jeden płód przed aborcją to dla pana boga będzie to dobre, bo przecież życie ludzkie jest bezcenne.
@PatologiiZew: wolę się zgłosić do prawilniaków katolickich, niech lobbują pis za pompowaniem 500 zł na każde dziecko od poczęcia w imię rozmnażania się dla dobra boga.

Jak przepchną ten pomysł to w końcu mógł powiedzieć, że w dzieci należy inwestować oraz, że pomogą mi na starość. Lodóweczka z embrionami, którą postawię sobie w pokoju będzie pracowała na moją emeryturę.