Wpis z mikrobloga

@querly: Z pendriva masz na myśli? A jeśli nie, to może da się stworzyć małą partycję na dysku a potem zainstalować na niej ISO tak samo jak na penie, potem zabootować z tego i zainstalować na innej partycji. Tylko po co jak wystarczy pendrive.
@querly: Da sie ale potrzebujesz i tak miec gdzies na osobnym nosniku/partycji dzialajacy system operacyjny. Najlepiej by to byl jakis linux :) moze byc odpalony z live! badz przez siec z innego komputera co w sumie bedzie nawet lepszym rozwiazaniem.
@inwalida: @4833478: @maledorak: @Srala-Bartek: @nullptr: @robekk1978: Komp nie posiada napędu dvd, jest na tyle stary, że nie mogę bootować z USB (a co chciałem zrobić). Leży na nim Windows Vista. Temu szukam jakiś innych rozwiązań. Próbowałem coś z programem Easy BCD, ale nie umiem wykombinować rozwiązania. Po dodaniu iso Ubuntu do bootloadera włącza mi się grub4dos i nie bardzo mam koncepcję co tam robić.

@TypowyNerd:
@querly: wyjmij dysk, na innym kompie spreparuj bootloader, albo weź jakis gotowy który miał takie cuda jak własną obsługe bootwania po usb. (nazwy nie pamietam), nic innego nie wykminisz. Netboota też możesz próbować, ale to od #!$%@? zabawy
@querly: Jak masz stację dyskietek albo chociaż CD to wypal sobie PLOP. Narzędzie to pozwala na zbootowanie z USB. Mi nie zadziałało na archaicznej płycie lecz skoro ten program jest dalej do pobrania to u niektórych musi działać :)
@querly: Możesz spróbować po prostu zainstalować ubuntu na tym dysku co trzeba na innym kompie a potem przełożyć z powrotem do starego kompa. Nigdy tak nie robiłem ale mój kolega który bardziej zna się na linuxie powiedział, że przeważnie system z tego wstaje bez większych problemów i podmienia sobie drivery na odpowiednie dla nowego hardware'u.