Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Miałem kiedyś potrzebę usystematyzowania nazw katalogów, w których trzymam filmy, więc stworzyłem sobie w pythonie malutki skrypt, który robi to za mnie. Jego działanie jest bezczelnie proste, bo zwyczajnie wchodzi do folderów w obecnym katalogu, sprawdza dane wewnątrz i z nazwy pliku za pomocą biblioteki guessit wyciąga informacje na temat filmu - rok nakręcenia i nazwę, a potem przemianowuje katalog z filmem na zgodny ze schematem "[rok] nazwa filmu". Można dodać do niego sporo ulepszeń, ale dla moich potrzeb jest wystarczający. Oczywiście wrzucamy go do katalogu z filmami, bo nie można mu przecież podać ścieżki xD
Dla zainteresowanych skrypt jest tutaj: http://pastebin.com/1SmrhB5V
Przed użyciem należy wykonać pip install guessit
#programowanie #python #filmy
  • 8
@o-o_i: przypomniały mi się czasy studiów i probowanie kompilacji, odpalania, otwartych 150 zakładek z poradami co i jak naprawić, bo na każdym kroku inny błąd. W końcu udało się odpalić po jakimś czasie, jakieś info nie o tych folderach co trzeba, jakieś błędy. Wyrzuciłem wszystko, patrzę że jednak połowa filmów zadziałała i zmieniła nazwe jak trzeba :D także misja dla mnie wystarczająco udała się :D