Wpis z mikrobloga

#orange #ubezpieczenie
Witam. 8 marca odebrałem od Orange telefon w ramach abonamentu biznesowego. Razem z nim otrzymałem ubezpieczenie telefonu, konsultant wyraźnie mnie poinformował ze w razie upadku telefonu zostanie on naprawiony bezgotówkowo lub wymieniony na nowy. Niedługo pocieszałem się nowym telefonem gdyż w sobotę wypadł mi z ręki i potłukł się wyświetlacz. Od razu zgłosiłem sprawę Orange i dziś otrzymałem odpowiedz, ze niestety ale ubezpieczenie nie obejmuje szkody powstałej w ten sposób, oto uzasadnienie: uszkodzenie telefonu – uszkodzenie telefonu powstałe wskutek nieprzewidywalnego, przypadkowego zdarzenia polegającego na nagłym działaniu mechanicznej siły zewnętrznej powodujące przerwanie funkcji lub nieprawidłowe funkcjonowanie telefonu lub którejkolwiek z jego części, wymagające naprawy w celu przywrócenia prawidłowej funkcjonalności telefonu;”.
Jak to interpretować? Dodam rownież ze nie dostałem żadnej informacji odnośnie ubezpieczenia razem z telefonem a konsultant wyraźnie poinformował mnie ze w razie W naprawia mi telefon. Noe uśmiecha mi się bulic 180pln/miesięcznie prZez 2 lata za zbitego strucla. Ktoś przez to przechodził? Czy wizyta w UOKiK coś pomoże czy może od razu uderzyć z tym do prawnika?
  • 10
@madafakerski_madafaker mialem podobna sytuacje przy z3 bo mi spadl i sie ukruszylo szklo w rogu. Zglosilem szkodę i dostalem odmowe bo to nie obejmuje ubezpieczenie . Ale za jakiś czas padl mi dotyk bo znowu mi spadł na płytki no cóż shit happens ale zadzwonilem do nich i powiedziałem ze na spacerze jakis rowerzysta mnie potrącił gdy mialem w reku telefon a ten odjechal i tyle go widzieli. oddalem tel zaplacilen tam