Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@?ą mamusie. Dla beki z patologii na fejkowym koncie przystąpiłem do grupy na fb 500 na dziecko, albo jakoś tak. Przeglądam sobie, wszystkie jak jeden mąż wpisane w prace "mama na cały etat", "Mama 24h na dobe", co ambitniejsze "Mama na podwójnym etacie", albo przynajmniej pytają jak 500+ ma się do alimentów. I w sumie samo to jest nawet zabawne. Ale jak widzę jak co druga tempa karyna chwali się że w przez 6 miesięcy ciąży była na L4 to mi się siekiera w kieszeni otwiera! No bo Hehe Andżela bo po co pracować, dostaniesz kasę od państwa. I nie dociera do tego pustego, tlenionego łba wyżartego od ukraińskich fajek że państwo to nie jakaś studnia bez dna, tylko wszyscy składamy się na pokrycie kosztów jej lewego zwolnienia.
Przepraszam musiałem to z siebie wyrzucić.
#gorzkiezale #500plus #patologiazewsi
  • 14
@bleki: Czemu lewe? Już tłumaczę. Zwolnienie L4 jest wystawiane ze względu na niemożność pracy przez chorobę lub konieczności zapewnienia opieki choremu członkowi rodziny. Oczywiście zdaje sobie sprawę że występują patologie ciąży, zagrażające zdrowiu dziecka. Niestety na szybko nie dotarłem do informacji dot. udziału ciąż patologicznych. Natomiast miarodajny jest moim zdaniem fakt, że oddziały zajmujące się patologiami ciąży są tylko w dużych szpitalach, i są np. dwa takie oddziały na całe województwo.
Ale wiesz, że większość tej grupy, to trolle?


@FrauWolf: Spokojnie, zazwyczaj można rozróżnić trolla od autentyku. Fejki są zazwyczaj robione z dużym rozmachem. Za dużo beki jednocześnie.

A to ciekawe :) Może się okazać, że wszyscy mają ból dupy o karynowe mądrości, a tak naprawdę tam nie ma ani jednej osoby, która pisze to na serio XD


@Odczarowana: Ja nie trolluje. Tylko czytam, to mi wystarcza.
@duncanidaho2: #!$%@?, niby ciąża to nie choroba, ale L4 przysługuje. To w końcu choroba czy nie? Rozumiem dostać zwolnienie miesiąc przed terminem porodu, bo wiadomo, że różnie bywa ze zdrowiem, a i dzieciok potrafi szybciej zaskoczyć. Ale pół roku?
Ale pół roku?


@Qraape: Czasami zdarzają się problemy, i wtedy wiadomo że szpital. Natomiast standardem jest że trzeci miesiąc to hop na zwolnienie. Czasami nawet wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak laska odchodzi w okolicach 5 miesiąca to zaskoczenie że mega długo popracowała.