Wpis z mikrobloga

  • 3
@corpseRott:
1. Praca jako webdev
2. Tworzenie apek na ios
3. Wygoda użytkowania, gdy cie na to stać ;)

1. Można też się zajmować webdev na PC, ale nie jest to wtedy aż tak przyjemne i bezproblemowe, do tego przydaje się symulator ios, jeśli zajmujesz się frontendem i nie masz iphona

2. Tu nie masz wyjścia, xcode jest tylko na osx

3. Dobra opcja dla mniej zaawansowanych userów, kupiłem mba mamie
@corpseRott: wykonanie bateria system prostota intuicyjny. W ten weekend stawiałem windowsa i po paru latach na maku stwierdzam ze to niepotrzebnie skomplikowany i upierdliwy system (co chwile jakies problemy #!$%@?).
@corpseRott: Jak potrzebujesz czegoś co jest mobilne, bezawaryjne, ma wytrzymałą baterię i potrafi mieć dużo mocy (bardziej seria Pro), jednocześnie nie przerażają Cię koszty, ani zmiana na innego softa to Apple. Nie włączam w to webdev'a, bo zrobiły to Mirki przede mną.
@corpseRott:
1. genialna bateria. Ja mam MBP retina 13 z 2015 i bateria faktycznie 8-10 godzin w zależności od tego co się robi
2. OS X jest dużo wydajniejszy od windowsa – tak jak ktoś pisał wcześniej, tam gdzie winda wysiada, os x nawet się nie zająknie. Płynne przejścia między wszystkim, hula aż miło. To coś, co na windowsie zdarza się tylko na mega wywindowanym sprzęcie przy nowym systemie bez programów.
@corpseRott: jak wyżej koledzy z dwoma dłuższymi wypowiedziami, które plusowałem.

Co do modelu z linka. Wszystko fajnie, ale jednak wydaje mi się, że 8 GB lepiej kupić (nawet na rzecz dysku, jeśli nie jesteś chomikiem etc) wtedy naprawdę na długo będzie Ci starczał.
Lepiej kupić nawet używanego na próbę, w takiej konfiguracji, wiele nie straci na cenie i sprzedaż w razie czego bez wielkiej straty.
@corpseRott: wygodny system, który ma kilka upierdliwości. Genialne wykonanie sprzętu. I ekosystem, jeśli używasz ajfona.

Jeśli chcesz kupić Aira to się musisz bardzo spieszyć. Duża szansa(99,5%), że ten model który wybrałeś juz jutro będzie 800 zł droższy, bo kończy się akcja promocyjna u resellerów.
@corpseRott: Dla aplikacji jak, mail, reeder, tweetbot, photos, transmission, caffeine, garageband, imovie, pages, numbers, day one.

Brakuje mi ich na Windowsie 10, albo są beznadziejne zamienniki.