Wpis z mikrobloga

@majlo1985: ja nie korzystam z innych fiszek prócz tych które sam robię. Kij wie co tam ludzie wysyłają. CO do algorytmu to podzielony jest na dni. Także jakbyś 1000 razy kliknął wiem to i tak słowko będzie powtórzone następnego dnia. Dopiero drugiego dnia jak klikniesz wiem to przechodzi do nauczonych.
  • Odpowiedz
@kuddelmuddel: każdy, pod warunkiem, że twoja baza wyglada tak:
Pytanie - zdanie/zwrot po polsku
Odpowiedź - zdanie/zwrot w obcym języku. Ewentualnie: synonimy, komentarz gramatyczny
Z dźwiękiem od native speakera lub zapisem w IPA.

Bardzo polecam tą metodę (w zasadzie to taka Pawlikowska w fiszkach), bo działa jak rakieta. Na marginesie zna ktoś cos takiego w innych językach niż angielski, bo strasznie nie chce mi się budować samej (ale chyba i tak
  • Odpowiedz
@majlo1985: zainstaluj wprowadź kilka słowek i sprawdz. Nie pisałem aplikacji. Tzn że jak umiesz słówko to nie ma sensu żeby ci się wyświetlało. Jak masz 50 to nauczone znikają aż nauczysz się wszystkich. Są karty dwustronne. W koncu na tym polega nauka fiszek. Jak chcesz tworzyć własne fiszki to ta aplikacja jest najlepsza. Jak chcesz uczyć się gotowych to nie instaluj i poszukaj innych.
  • Odpowiedz
@tfuj_pszyjaciel: zainstalowałem i pobieżnie sprawdziłem, ale nie mam czasu na kilkudniowe testy.
Jest sens, żeby się powtarzało, bo nigdy nie jest tak, że czegoś się nauczyłeś i już zawsze będziesz pamiętał i Anki bierze to pod uwagę.
  • Odpowiedz