Wpis z mikrobloga

So eine Katastrophe - tak najczęściej mówiła mi moja nauczycielka niemieckiego oddając mi i mojemu koledze kartkówki/sprawdziany.Teraz wyszło nieco podobnie - ale po kolei. Popczątkowa próba Wallachią się nie udała, więc spróbowałem Mołdawią. Uzyskałem Support Independence od Austrii i jak tylko Polska zaczęła wojnę z Krzyżakami, wypowiedziałem im wojnę o niepodległość
#eu4achievementchallenge
Ragnarokk - So eine Katastrophe - tak najczęściej mówiła mi moja nauczycielka niemiec...

źródło: comment_hPqQhjWE6m1cTS0w6arMnYOEHnVADquW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ragnarokk:
Gdy rozpocząłem pierwszą wojnę z Krzyżakami wpadł mi do głowy szatański plan - czemu by nie przekształcić się w Prusy i z ich Space Marines nie podbić luzem Turków. Pól kraju miałem protestanckie, bo centrum reformacji w Wilnie, więc zmieniłem religię, podbiłem pruskie prowincje no i fajnie (a przy okazji dwa inne achievki wpadły). Byłem zadowolony z mojej przebiegłości i uznałem, że to fajny scenariusz pod ten tag.
Oto
Ragnarokk - @Ragnarokk: 
Gdy rozpocząłem pierwszą wojnę z Krzyżakami wpadł mi do gło...

źródło: comment_jFY4LBNJI1Av7rOr5VkBDM3a4jqJolN6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ragnarokk:
No i podbiłem całe Bałkany. Mission accomplished, trzeba tylko zmienić się w Rumunię. Przenoszę stolicę z powrotem do Mołdawii. I tutaj katastrofa - nie mogę zmienić kultury, mimo iż rumuńska jest dominująca. Szukam na wiki i nagle widzę, że Prusy nie mogą zmienić kultury. Była czwarta nad ranem, a miałem chęć krzyczeć.

Czasu i chęci na kolejną próbę nie miałem, może jeszcze usiądę by stworzyć Niemcy. Ale piękna katastrofa.
Ragnarokk - @Ragnarokk: 
No i podbiłem całe Bałkany. Mission accomplished, trzeba ty...

źródło: comment_uf1vdj890v6kCaEjeXTVpp0y8Z5x3UcI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Jest sposób, ale dość specyficzny. Zniszcz gospodarczo Turcję (okupuj ich aż całkiem upadną) niszcząc przy okazji własne państwo doszczętnie po czym wyzwól Wallachie i graj nimi. Mając za sąsiadów zniszczone Prusy i Turcję powinieneś dać radę utworzyć Rumunią i zjeść trochę zanim nie przybędzie Rosja.
Ale wtedy na achivka już chyba nie będzie szans, musisz być WallachiąMołdawią od początku gry a gra będzie cię wykrywała jako Prusaka.
  • Odpowiedz
@Skyworld:
Chyba by złapało, w opisie achievka jest, że liczy się kraj na start. To sprawdziłem, nie sprawdziłem culture shiftu.Pewnie dałoby się tak jak piszesz, myślałem, o tym, ale nie miałem już czasu spróbować.
Teraz i tak nie mogę, tydzień jestem poza domem, więc już po ptokach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Tak, ale nie jest wspomniane czy utworzenie w międzyczasie innego państwa temu przeszkadza. Wątpie żeby ktoś próbował dlatego gra może w przypadku uznać że Mołdawia=Prusy a gracz nie grał Wallachią od początku. Może jakbyś utworzył z powrotem Mołdawię by uszło ale tego chyba nie zrobisz. Nie uwolnisz Mołdawii Prusami które Mołdawią utworzyłeś.
Przynajmniej masz Mołdawską dynastię na Pruskim tronie niewielu się może tym pochwalić ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz