Wpis z mikrobloga

@Aarrr: pytam bo właśnie myślałem dzisiaj nad kupnem takiego psa, wiesz może ile może mniej więcej wynosić jego miesięczne utrzymanie? Jak dużo ruchu potrzebuje?
@Kimeey: Nie wiem jak z kosztami utrzymania, ale co do ruchu to jest to dość aktywny pies. Potrzebuje co najmniej dwóch aktywnie spędzonych godzin dziennie. Oczywiście dla szczeniaka to będzie za dużo. Czas ten należy wydłużać stopniowo, żeby nie przeforsować takiego małego psiaka.
@Aarrr: mieliśmy labradora i... Nie polecam nikomu. Żył słuszne 15 lat, przez te lata kłaki sierści WSZEDZIE (nawet w zębach), a zaglądając do kąta zastanawialiśmy sie czy to co tam siedzi to juz kot.

Nieposłuszne bydle, za kawał kiełbasy zdradzi cie z każdym, a kazdy pies byl fajniejszy od pana. Skonczyla kurs Pies towarzyszacy organizowany przez zwiazek kynologiczny, wiec serio się staralismy. Sama 2x w tyg z nia chodzilam. Polecenia znala
@Aarrr: a i dodam: dla cierpliwych. Jak juz zwiała na spacerze (i nie było pod reką smakołyka do przekupienia) to trzeba było wołać przymilnym głosem dopóki nie przylezie. Jak tylko podniosło się głos, to zapomnij, albo sama musiałam ją dogonić, albo można było wołać do śmierci z głodu.

Ale racja - w domu nic nigdy nie zniszczyła. Z 5 psów które kiedykolwiek przez chałupe się przewinęły labrador najmniej posłuszny i najwięcej
@tosiaczek-prosiaczek: nie generalizuj. Ja np miałem labka b. spokojnego. Co nie zmienia faktu, że rasa jest bardzo ruchliwa i może dać w kość. Wbrew obiegowej opinii - nie dla każdego.
@Kimeey: około 100zl miesięcznie na karmę (karma bosch). Do tego weterynarz co jakiś czas (leki na stawy, czyszczenie uszu-gruczołu odbytniczego, pielęgnacja sierści itd.

Różnica między labkami a goldenami jest taka, że ta druga rasa jest bardziej spokojna, zrównoważona.

Ogólnie z