Wpis z mikrobloga

Jedna tacka wysiana 3 tyg. temu a druga 2 tyg. temu. Stoją na parapecie ale mam wrażenie, że tego światła mają za mało. Pokusić się o jakieś lampy czy coś?

W komentarzu daję info o rozkładzie gatunków. Na zielono te, które wyszły spod ziemi. Wszystkie wcześniej kiełkowały sobie na wacikach kosmetycznych (wilgotnych).

#chilihead #chili #ogrodnictwo
wieszjakjest - Jedna tacka wysiana 3 tyg. temu a druga 2 tyg. temu. Stoją na parapeci...

źródło: comment_nxrTmuDIbJo1WId47NA0lioW0QYbpHSi.jpg

Pobierz
  • 22
@norbw74: Błędy popełniłem głównie na początku uprawy,część roślin kiełkowałem na chusteczkach,część poszła bezpośrednio do gleby i teraz są widoczne różnice we wzroście.Następnie bujałem się z ustabilizowaniem temperatury,na komputerowych wiatraczkach miałem 37 stopni w boksie.Ciekawy jestem czy papryki wolą ledy czy sodówki( ͡° ͜ʖ ͡°)

zacząłem 3 marca
Ciekawy jestem czy papryki wolą ledy czy sodówki


@strazak_piroman: Chyba nie są aż tak wybredne i jak jest odpowiednia ilość światła, to nie ma znaczenia źródło.
Ja zacząłem dwa tygodnie po Tobie. Nie bawiłem się z "wacikami", tylko nasiona prosto do ziemi. Zauważyłem, że naświetlanie nie mam wpływu na kiełkowanie. Ważniejsza jest temperatura i wilgotność. Natomiast jak nasiona wzejdą to doświetlenie daj im potężnego kopa.
Mam jeszcze jedno pytanie. Podlewasz tylko