Wpis z mikrobloga

#film #2016filmow #ogladajzwykopem

Mało czasu, to i wolniej się to kręci ( ͡° ʖ̯ ͡°)

49. BlinkyTM(2011) 5/10
Krótki metraż nr 2 w tym roku. Tym razem na straszno. Chłopiec dostaje w prezencie inteligentnego robota który ma zostać jego przyjacielem. Każdy przyjaciel, ma jednak swoją barierę wytrzymałości :> Przyjemne efekty, historia z potencjałem, ale zaskoczenie poziom zero.

50. Opowieści z ciemnej strony(1990) 5,5/10
Dostajemy 3 niezależne i nierówne historie grozy + dobrą obsadę: Buscemi, Slater, Julianne Moore, Remar. Pozycja obowiązkowa dla fanów "Opowieści z krypty". Dla mnie średnio, bo zawsze The Twilight Zone > Tales from the Crypt.

51. Zabity na śmierć(1976) 7,5/10
Kolejna wariacja na temat "Dziesięciu Murzynków" od Agaty Christie. Tutaj na komediowo z Sellersem, Nivenem, genialnym Falkiem w autoparodii Colombo i całą resztą znanych i lubianych. Jest śmieszne, mamy suspens, aktorsko na wysokim poziomie. Oglądać!
Pobierz tubbs - #film #2016filmow #ogladajzwykopem

Mało czasu, to i wolniej się to kręci (...
źródło: comment_Q0sKBsJdnlifIJGoLwLziAjxJBAXGmVx.jpg
  • 4
@tubbs:

Zabity na śmierć to arcygenialna komedia. Niestety humor zawarty jest chyba nieprzetłumaczalny na Polski. Pamiętam momenty, kiedy kilkanaście wypowiedzi pod rząd było grami słownymi i powiązanymi dygresjami. Nie wiem, może się da przetłumaczyć, ale byłby potrzebny geniusz przez duże 'g'.
Jeśli ktoś ma możliwość to powinno się oglądać tylko z oryginalnymi napisami. Nasze fanowskie tłumaczenia niestety ledwo oddają zamysł.
@sejsmita: oglądałem z napisami PL, ale tak jak mówisz, część tekstów nieprzetłumaczalna

jednak 90% byłem w stanie ogarnąć ze słuchu, a co umknęło, to wyciągnę przy kolejnym sensie;)

Zabity na śmierć to arcygenialna komedia


@sejsmita: +

lubię takie stare komedie, jednak Młodego Frankensteina nie przebiła
@tubbs: O, Brooksa muszę sobie odświeżyć, bo już tylko tytuły i obsadę pamiętam.
Jeśli nie widziałeś "Mysz, która ryknęła" to dodaj do listy. Również Sellers, podobny do "Zabitego...", również bardzo dobre kino z genialnym pomysłem na fabułę. :)