Wpis z mikrobloga

Do wszystkich gimboateistów tutaj: ostatnio na wypoku zrobiła się mała zadyma jeżeli chodzi o wiarę i powiem tak: my jako osoby wierzące staramy się was nie atakować i żyć w zgodzie, nie obchodzi nas wasze wyznanie, bo też jesteście identycznymi ludźmi jak my. A "staramy", bo każdy człowiek robi błędy niestety. A mało tego - ja wam życzę jak najlepiej, żebyście mimo wybranej drogi żyli jak najlepiej. A jeśli ktoś rzuci klasyki, że wiara jest głupia, bo nauka - jak coś jest głupie, a działa (tudzież robi z kogoś lepszego człowieka albo po prostu uszczęśliwia) to nie jest głupie :).

#ateizm #katolicyzm #wiara
  • 132
  • Odpowiedz
@zioom: Nie współżyje, więc nie mam takiego problemu :) Trafiłam na komentarz na jednym z forów:
"Po poronieniu nie myśli się o "pogrzebie podpaski", dobrze wie się, że straciło się właśnie dziecko."
  • Odpowiedz
żebyście mimo wybranej drogi żyli jak najlepiej.

mimo wybranej drogi


@Cebulator123: Twoje poczucie wyższości własnej drogi i pogarda wobec innych dróg, choć widać, że skrywana, przecieka Ci przez słowa.
dałbym minusa.
  • Odpowiedz
@Cebulator123: zdaje się, że ludzie toczą bekę przede wszystkim z religii, a nie z wiary.
Pojęcie różnicy między tymi dwoma, to główny krok do zrozumienia czemu religia jest powodem drwin ale przede wszystkim czemu wręcz jest szkodliwa dla duchowości człowieka.
  • Odpowiedz
@Cebulator123: To jest wbrew pozorom całkowicie proste. Jak już wspomniano w tym temacie osoby wierzące tworzą prawo, normy itd. Tworząc je opierają się na wierze. Osoby, którym pewne rozwiązania się nie podobają atakują nie tylko nie, ale i sposoby jak do nich doszło.
Dam przykład oderwany od wiary, żeby lepiej zobrazować. Ktoś w sejmie powołuje się na wprowadzenie 2 dniowego tygodnia pracy, bo tak wygrał w ankiecie na onecie. Przeciwnicy
  • Odpowiedz
@Mak0wi3c: Też mnie to smuci bardzo... Co prawda mogłem to trochę bardziej pokojowo napisać, bo jak ktoś zauważył trochę mnie nerwy poniosły za co przepraszam. No cóż, taki naród, zawsze się będzie kłócić między sobą :).
  • Odpowiedz