Wpis z mikrobloga

@przedostatnisamuraj: no właśnie te dane mają być "do kontroli" więc będą musiały zostać spisane, tak wynika ze słów Kamińskiego - tak jak teraz jak chcesz kupić np. węgiel bez akcyzy czy tam vatu
  • Odpowiedz
kioskarz


@przedostatnisamuraj: Kioskarz?! Od przyszłego roku karty telefoniczne będą wydawane na komisariatach po okazaniu dokumentu tożsamości, zrobieniu wyraźnego zdjęcia, zeskanowaniu linii papilarnych i pobraniu próbki DNA.
  • Odpowiedz
@mrafo: w wielu krajach ue musisz starter z dowodem kupic, we wloszech nawet wloski dowod tylko. W niemczech przed pierwszym zadzwonieniem przekierowuje cie do automatu gdzie musisz podac imie nazwisko adres (mozna sciemniac)
  • Odpowiedz
@aecha: i tak duzo kart juz jest zarejestrowanych - wymóg przy przeniesieniu numeru. Wiele sieci utrudnia jak moze tą rejestracje, by klient nie uciekł - przymusowa rejestracja ułatwi przeniesienie numeru. A w innych krajach okazanie dowodu do spisania to juz obowiązek.
  • Odpowiedz
@prawdziwek: dokładnie, ale chciałem zwrócić uwagę jak łatwo można by ominąć taki przepis. Taka ustawa jak zwykle utrudniła by życie zwykłemu szaremu Kowalskiemu, a nie potencjalnemu terroryście
  • Odpowiedz
@mrafo: @prawdziwek: we włoszech tylko z ich dowodem, w niemczech aktywujesz kartę telefonicznie albo na stronie operatora (dane adolfa hitlera z banhofstrasse przechodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)), w belgii ostatnio kupowałem i normalnie sprzedali jak w pl
  • Odpowiedz
@freekid: tak jak pisalem w innych konentarzach - inne kraje juz to mają. W polsce tez musisz miec zarejestrowany by wymienic karte sim czy przeniesc numer, wiec taka rejestracja chociaz stalkerow by wyeliminowala choc troche. Jestem za.
  • Odpowiedz
To mialoby sens gdyby na calym swiecie byl wymog okazania dowodu przy zakupie karty sim (oczywiscie to jest nierealne). Jak terrorysta bedzie chcial zrobic zamach w panstwie gdzie nie da sie kupic anonimowo takiej karty to po prostu kupi ja w innym panstwie.
  • Odpowiedz