Wpis z mikrobloga

(do sokytsinolop: co prawda ten skrypt powstał do innych celów, ale mam bana i nie mam się jak o to zapytać) Mirki #!$%@? mnie już Windows 10 i chcę przesiąść się na #linux. Tylko co wybrać? Myślałem o czymś z Xfce. Niestety nie mam pojęcia co. Nowe Xubuntu wychodzi za miesiąc i nie będzie mi się chciało stawiać nowego w maju (wersji niestabilnej nie chcę teraz instalować). Jest Mint, ale on ma chyba dziwną politykę instalowania aktualizacji oraz czasami występują konflikty z nazewnictwem paczek, nie mówiąc już o domyślnie zainstalowanej setce niepotrzebych programów. Na koniec zostało Manjaro Xfce, ale jego się trochę obawiam z powodu dużych strachów o stabilność, jest na Archu a jak wiadomo Arch lubi się wysypać, szczególnie tym mniej zapoznanym z linuxem. Co robić w takim razie? Doświadczenie z Linuxem mam nieduże, ale rozróżniam takie pojęcia jak distro, środowisko, menedżer okien, menedżer wyświetlania, kompozycje. W terminalu umiem zrobić kilka sztuczek, np. zainstalowac coś poprzez apt-get, sprawdzić sumy kontrolne pliku, nadać programowi prawa roota lub edytować jakiś plik na prawach roota ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kiciochpyta #jakilinux

Pobierz sokytsinolop - (do sokytsinolop: co prawda ten skrypt powstał do innych celów, ale ma...
źródło: comment_SZQPuglMUUkWNHyngN2iWMfXoshLCMXI.jpg
  • 8
@sokytsinolop: Dla mnie zawsze największa zaleta ubuntu to fakt, że jeśli ktoś wydaje sterowniki na drukarkę czy inne urządzenia to w pierwszej kolejności Deb. Mint jest niby kompatybilny, ale zawsze może pojawić się jakiś problem. Wydaje mi się, że powinieneś wytestować kilka liveCD i zobaczyć co Ci najbardziej odpowiada.