Wpis z mikrobloga

Cały czas mam jeden problem z moim Necusem, a jest to drenacja baterii przez GPS, która następuje nawet gdy GPS jest... wyłączony.

Wygląda to mniej więcej w ten sposób: apka, która pożera baterię jest całkowicie losowa, to nie ma znaczenia. GPS, lokalizację, Wifi, skanowanie Wifi mam zawsze wyłączone, włączam tylko na żądanie. I tak np. chcę użyć map - włączam GPS, korzystam, zamykam, wyłączam GPS. Wszystko fajnie, ale po jakimś czasie widzę, że bateria mocno leci w dół. W statach baterii mapy - użycie 15%. W szczegółach - praca GPS od X godzin. Cofam, wchodzę jeszcze raz i widzę, że czas pracy GPS cały czas się zwiększa. Oczywiście GPS jest wyłączony, lokalizacja też. Wchodzę w apkę, wymuszam zatrzymanie, sprawdzam w szczegółach baterii - GPS dalej wg nich pracuje.

I tak jak mówiłem apka nie ma tutaj znaczenia, to może być jakakolwiek, która akurat wykorzystuje lokalizację (w tej chwili apka Wizzaira mi pożera baterię).

Tymczasowym sposobem na rozwiązanie problemu jest... włączenie GPS i wyłączenie. Wówczas drenacja na jakiś czas ustępuje. Potem jednak pojawia się znów, znów on/off GPSa i spokój. Do momentu aż kiedyś znów nie będę potrzebował GPS.

Ważny szczegół - problem występuje nawet gdy nie dałem aplikacji zezwolenia na używanie lokalizacji.

Może ktoś ma jakiś pomysł? System to Andek 6.0.1 na ostatnim stabilbym Cataclysm, ale problem pojawiał się też na poprzednim MM. Po formatach, wracaniu do stocka i znów customa problem też powracał.

Po świętach chcę telefon wysłać do serwisu (luźne gniazdo USB, pęknięcia na obudowie, odkleiły się już wszystkie literki, może zrobią, gwarka jeszcze do czerwca ;p) więc przy okazji wspomnę o tym problemie, ale wydaje mi się, że to bardziej kwestia softu.

Google zbyt dużo wyników nie zwraca z tym zapytaniem, tylko ten temat znalazłem: http://forums.androidcentral.com/google-nexus-5/533487-nexus-5-gps-drainage.html

#android #nexus5 #nexus
  • 8
@dwa_koty_kastrowane: lokalizację mam wyłączona przeważnie. Pomyśle nad tym xposed chociaż jak kiedyś czytałem to nie do końca ogarnialem jak to wgrać. :p

No i u mnie aplikacje które drenuja baterie są całkowicie losowe. Dziś to będzie jedna, której użyłem, a za tydzień inna.
@dwa_koty_kastrowane: możliwe, ale to mi się nie trzyma kupy. Jak ograniczać proces, który jest wyłączony (nawet ikonki nie ma na pasku, która zawsze się pojawia po włączeniu GPSa) w aplikacji, która jest wyłączona i która nie ma uprawnień do używania lokalizacji? :D