Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko: dlaczego większość wykopków wyśmiewa zapalanie zniczy, podświetlanie budynków, czy jakiekolwiek inne sposoby okazania solidarności z rodzinami ofiar? Dlaczego postrzegacie to jako sytuację "albo-albo": albo solidaryzujemy się z ofiarami, albo walczymy z terrorystami z użyciem bomb atomowych i czołgów, nie ma nic pomiędzy. Zwykła Grażyna czy tam Grâce wg was powinna wypowiedzieć otwartą wojnę islamowi, a w żadnym wypadku nie ma prawa zapalić znicza, bo jest śmieszna i żałosna. Myślę, że ludzie potrzebują takich gestów, i to zarówno ci, którzy je wykonują, jak i ci, w których stronę są one kierowane (rodziny ofiar). Nie rozumiem co w tym śmiesznego.

Sam jestem mocno krytyczny wobec polityki i bezradności Zachodu, ale nie rozumiem i oczekuję wyjaśnienia, po co tę krytykę przelewać też na zwykłych ludzi, którzy chcą upamiętnić ofiary (bo niby co innego mają zrobić? Iść zabić lokalnego muzułmanina?). Czy to, że jednocześnie pochwalam takie upamiętnianie ofiar i rozumiem konieczność walki z zagrożeniem ze strony islamistów jest przejawem rozdwojenia jaźni, czy raczej normalności, której na wykopie trochę brakuje? :D

#zamach #terroryzm #islam #belgia #europa
  • 8
@NiedzielnyWykopowicz: Bo zapalanie zniczy, wstawianie flag na profilach na fb czy rysowanie kredą tylko umacnia "ich" w przekonaniu, że EU jest #!$%@? kompletnie bezbronne. Powinno się podjąć prawdziwe decyzje, powinno się pokazywać w telewyzji codziennie naloty na państwo islamskie żeby dodać ludziom trochę wiary, a tak pokazuje się martwych europejczyków, gdzie dwa dni potem na odgłos wybuchu petardy ludzie spieprzają jakby conajmniej czołgi zaczęły do nich strzelać.
@1tona: Nie pytałem o zamach w Ankarze. Podejrzewam, że chodzi o to, że ludzie bardziej solidaryzują się z tymi, do których im bliżej (geograficznie czy kulturowo). Może rzeczywiście wtedy nie solidaryzowano się tak głośno, ale czy to powód, by wyśmiewać solidarność z Belgią, a wcześniej Francją? Nie wiem. Zresztą ten argument brzmi trochę jak "PiS ma moralne prawo kraść i kłamać, bo PO robiła to przez 8 lat" :D

Powinno się
IMHO dlatego wykopki to potępiają, że ta sama Grażyna czy Grace ma ogromny wpływ na to jak walczy się z terroryzmem za każdym razem gdy wchodzi do urny wyborczej. Tymczasem i tak co cztery lata wybiera gości, którzy urządzają muzułmanom w Europie wygodne mieszkanko, a potem gdy tylko wydarzy się jakiś atak to wyraża żal, ubolewanie i uczucie bezsilności wobec tragedii, której ona i miliony innych mogli zapobiec głosując na Korwina (Grażyna),
@RoidansleChateau: No i to do mnie trafia najbardziej. Chociaż wciąż nie wyjaśnia, dlaczego nie może istnieć osoba, która głosuje na polityków "antyimigracyjnych" i jednocześnie okazuje swoją solidarność z ofiarami. Ale to chyba można wyjaśnić odwiecznym problemem wykopków, czyli czarno-białością świata :P