Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z parkingami prywatnymi np. przy jakichś centrach handlowych, gdzie szlabanu nie ma, ale są parkometry prywatne a za brak bileciku za szybą grozi 'mandat' albo 'blokada'. Wydaje mi się, że zgodnie z prawem mandat mogą wystawić tylko służby mundurowe jak policja czy straż miejska. Taki mandat wystawiony przez pana Mietka w bluzie 'sekuriti' to se mogę w wydech wsadzić. To samo z blokadą, nikt poza policją czy strażą nie ma prawa mi unieruchomić pojazdu.
Dobrze myślę? Czy są w polskim prawie luki, które pozwalają na takie procedery?
#studentprawa #prawo #kodeksdrogowy
  • 7
  • Odpowiedz
@fromthesecondside: Ale jaką umowę? Ani nic na gębę, ani nic na papierze, to o jakiej umowie my tu mówimy? Czy w takim wypadku ten 'mandat' to koszta wynikające z tej 'umowy'? Jak odjadę, to w zasadzie mają tylko mój numer rejestracyjny, to jak po numerze chcą do mnie dotrzeć? Zakładam, że niebiescy nie pomagają tym januszom.
  • Odpowiedz
@sebawo: Jak wsiadasz do autobusu też nic nie robisz na gębę ani nic nie podpisujesz, a bilecik lepiej mieć( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak to wygląda z prawnego punktu widzenia.
Tak, „mandat” to koszta wynikające z umowy. Po numerze znajdą ci łatwo a niebiescy pomagają, od tego są.
Dobry nick sobie dobrałeś.
  • Odpowiedz
Jak wsiadasz do autobusu też nic nie robisz na gębę ani nic nie podpisujesz, a bilecik lepiej mieć( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak to wygląda z prawnego punktu widzenia.


@fromthesecondside: w sumie racja, widać wspólny mianownik. choć mnie się wydaje, że to tak na granicy. niech sobie odgrodzą parking, skoro to teren prywatny.

Dobry nick sobie dobrałeś.


@fromthesecondside: czemu się tak wszyscy tego czepiają? nie można na
  • Odpowiedz
Co mi szkodzi, wkleję ci coś z Wikipedii:

Umowa, kontrakt (łac. contractus) – w prawie cywilnym zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Według bardziej szczegółowej definicji umowa to stan faktyczny polegający na złożeniu dwóch lub więcej zgodnych oświadczeń woli (konsens) zmierzających do powstania, uchylenia lub zmiany uprawnień i obowiązków podmiotów składających te oświadczenia woli.
No ładnie, ale co to te oświadczenie woli?

Oświadczenie woli – pojęcie
  • Odpowiedz