Wpis z mikrobloga

@BlaBlaCar możecie mi wytłumaczyć o co tu chodzi? Tak jak kiedyś bardzo ceniłem blabla i często ogłaszalem tam swoje przejazdy, tak od roku zrobił się tam taki syf ze głowa mała, mnóstwo różowych które rezerwują i nie przychodzą, albo odmawiają godzine przed odjazdem (swoją drogą dziwne, że z żadnym niebieskim takiego problemu nie miałem), jakieś #!$%@?, wyskakuje mi że będą mi płacić przelewem a nie do ręki podczas gdy ostatnio znowu jakiś różowy zarezerwował przejazd ze mną i oczywiście nie przyszedł i nic nie dostałem. A teraz jeszcze wystawiam przejazd za 40zł, u mnie w profilu jest 40, ale jeśli wyszukuje go przez wyszukiwarke to wskazuje 48zł.

Mam prawie 100wrzuconych przejazdów z czego raptem 10 przez ostatni rok, a gdy znowu postanowiłem dać szansę blabla to dzieje się coś takiego.

W skrócie - nie polecam blabla.

Mirki znacie może jakąś alternatywe dla blabla?

#blablacar #carpooling #carpool
Strzelacz - @BlaBlaCar możecie mi wytłumaczyć o co tu chodzi? Tak jak kiedyś bardzo c...

źródło: comment_K0xzSH4Zxk1X81HLVDDURRStGtl8cCjD.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Strzelacz: To 48 pln to cena z prowizją. Kierowca widzi kwotę, którą otrzymuje, pasażer za rezerwację płaci dodatkowe 8 złotych. Trwają prace nad pokazaniem tego w listingu, żeby kierowcy nie mieli żadnej wątpliwości - pasażer w trakcie rezerwacji dostaje informację z rozbitą ceną. Mam nadzieję, że pomogłem.

@Gasikfps: W sumie to miałeś niesamowite szczęście, ale poprzestanę tylko na tym ;). [Jacek]
  • Odpowiedz
@Gasikfps: na co naciągnąć?

Mirku, z całym szacunkiem - oferujemy konkretną usługę za konkretne pieniądze (dla tych, którzy wcześniej z nami jechali owa usługa dwa razy jest za darmo). Trudno nazwać to "naciąganiem". Oczywiście, są darmowe alternatywy. Jest też stop. Nikt na nikogo się nie obraża za korzystanie z tych alternatyw. Jednocześnie zapewnienie odpowiedniej liczby połączeń, odpowiedniej jakości profili (ze zdjęciami, na których można rozpoznać rzeczywistych ludzi), edukacji użytkowników i
  • Odpowiedz
@Gasikfps: i prawidłowo. Należy umawiać się przez grupy facebookowe albo z pominięciem blabla (o co jest dość łatwo). Rozumiem, że każdy biznes musi zarabiać, ale tak wysokie prowizje to przegięcie bo to co się sprzeda we francji zdecydowanie nie sprzeda się w Polsce gdzie ludzie szukają oszczędności na każdym kroku.
Chyba ktoś kto to wymyślił olewał na studiach zbyt dużo wykładów z marketingu i ekonomii bo ni to usługa premium
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: Momencik, jaką Wy usługę świadczycie? Jesteście zwykłym pasożytem, który wyczuł okazję do zarobienia pieniędzy. Oczywiście Panie Jacku nie zaprzeczy Pan gdyż jest to pańskie źródło dochodu. Tylko niech Pan pamięta,że ta aplikacja była darmowa i z taką myślą była założona, niestety cebuliony wzięły górę. Powodzenia Panu i załodze. Ja Wam dziękuje jesteście pasożytem żerującym na kierowcach zbierających na paliwie.
@Patryk wiem, dzięki Mireczku ;)
  • Odpowiedz
@Gasikfps: jak to jaką usługę świadczą? Kojarzą potencjalnych klientów z osobami świadczącymi odpłatny przewóz osób bez wymaganej licencji. Reklamy takie jak w serwisie wykop to jest podżeganie, a tzw usługa rezerwacji jest to zwyczajne pomocnictwo w tym co robią kierowcy. Niestety chcąc dobrać się do blabla kierowcom może się oberwać rykoszetem. Czy gdzieś się mylę?
  • Odpowiedz
@Gasikfps: podobnie jest z prostytucją - dajesz komuś d... - możesz to robić. Przekazujesz komuś numer do kogoś kto daje d... też mozesz. Pobierasz opłatę za przekazanie numeru - czerpanie korzyści z nierządu i do sztumu.
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: Momencik, jaką Wy usługę świadczycie? Jesteście zwykłym pasożytem, który wyczuł okazję do zarobienia pieniędzy. Oczywiście Panie Jacku nie zaprzeczy Pan gdyż jest to pańskie źródło dochodu. Tylko niech Pan pamięta,że ta aplikacja była darmowa i z taką myślą była założona, niestety cebuliony wzięły górę. Powodzenia Panu i załodze. Ja Wam dziękuje jesteście pasożytem żerującym na kierowcach zbierających na paliwie.


@Gasikfps: Aplikacja była darmowa, założona z myślą o monetyzacji, czego nigdy nie ukrywaliśmy - zarówno w rozmowach z użytkownikami, mediami jak i na konferencjach mniej lub bardziej branżowych. Żeby ją stworzyć, by wyglądała tak jak dzisiaj, potrzeba było kilku lat pracy międzynarodowego zespołu, którego liczebność przekroczyła już ponad dwa lata temu 100 osób. Obecnie jest to prawie 500 osób. W Polsce rozrośliśmy się w przeciągu 3 lat z 3 do kilkunastu osób (a nawet do 23, jeśli liczyć programistów). Stworzyliśmy w Polsce od zera pojęcie "wspólnych przejazdów" - przed nami były serwisy tego typu, jednak działały ze średnim powodzeniem. Były też, oczywiście, grupy internetowe zrzeszające ludzi podróżujących na danych trasach - sam do takiej należałem. I w tym momencie one również istnieją. Tyle tylko, że mają one swoje duże wady i nie zapewniają ani poziomu bezpieczeństwa ani nie oferują usług dodanych, które BlaBlaCar już ma i tych, nad którymi pracuje.

Na czym polega nasza usługa? Na uwiarygodnieniu pasażera oraz kierowcy. Niejednokrotnie na późnowieczornym kontakcie ze zmartwionymi rodzicami studentek, które pojechały wspólnymi przejazdami i nie odzywają się dłużej niż zazwyczaj (ostatecznie, po obdzwonce po innych uczestnikach przejazdu, zawsze okazywało się, że po prostu komórka się rozładowała, nastąpiła zmiana planów albo inna trywialna sprawa), na zapewnieniu tego, że kierowca znajdzie pasażerów, a pasażer może znaleźć przejazd nawet w egzotyczne rejony Polski i Europy. Na zapewnieniu odpowiedniej skali działania - sprawdź, ile jest przejazdów pomiędzy jakimiś wybranymi przez Ciebie miastami - to nie byłoby możliwe bez naszych działań -
  • Odpowiedz
@BlaBlaCar: prowizja 20 % za ogłoszenie, to rekord w polskim internecie. Tylko dlatego, że nie macie konkurencji mogliście sobie pozwolić na taki odlot


@okrim: sprawdź prowizje np. na AirBnB ;). Poza tym - 20% to jest maksimum na dłuższych trasach. [Jacek]
  • Odpowiedz