Wpis z mikrobloga

Mircy mam problem z pit-37. Otóż w Pit-11 w poz. 70 (Składki na ubezpieczenie społeczne, o których mowa w przepisach ustawy, podlegające odliczeniu od dochodu) mam - 320,93 w poz. 72 (Składki na ubezpieczenie zdrowotne, o których mowa w przepisach ustawy, podlegające odliczeniu od podatku) - mam 156,54 gdy wpiszę kwotę w formularzu PIT-37 (wypełniam elektronicznie) w polu odliczenia od dochodu (poz. 99) to podatek należny wynosi 35zł ... a gdy w poz. 116. chcę wpisać kwotę ub. zdrow (156,54) to mi cofa do tego 35zł bo kwota nie może być wyższa niż podatek. Co robię źle? #pytanie #pytaniedoeksperta #podatki #pit #pit37 #rozliczenie #rozliczeniepodatkowe #polityka #zus #us
  • 5
@SwiniaczXXX: Ulga nie może być wyższa niż podatek. Skoro podatek wychodzi 35 zł to w polu 116 możesz wpisać ulgę tylko w wysokości 35 zł, reszta składki zdrowotnej przepada i nie może być rozliczona w tym zeznaniu. Proszę.
@corrs: No i co wtedy z 1% podatku skoro praktycznie go zeruję? Chciałbym dać 1% na schronisko ... wtedy zwrotu będzie 1% mniej? Ale 1% mojego podatku to 35gr... wstyd .. to już lepiej ze zwrotu dam te 50zł na schronisko tak o.