Wpis z mikrobloga

Mam trzy pytania na temat #epapieros #epapierosy.

Mam "górę" aspire cleito, są dostępne do niej dwa zespoły grzewcze. 0,4 ohm, 0,2 ohm. Na bokach zespołów grzewczych jest napisane odpowiednio 40w-60w oraz 55w-70w. Chciałbym się zapytać czy trzeba kurczowo się trzymać tych przedziałów, albo też dlaczego powinienem się nimi sugerować.

Kolejne pytanie dotyczy mycia grzałek? Ostatnio koledze pokazywałem swój zakup i pierwszy komentarz jak zobaczył grzałki to stwierdził, że trudno będzie je umyć, ale tak naprawdę nie wiem czy coś takiego powinno sie praktykować i czy wy praktykujecie. Na starym i słabym sprzęcie próbowałem coś się w to bawić, ale nie wychodziło mi.

Zauważyłem, że podczas ładowania mój evic vtc mini się dosyć nagrzewa, i od spodu i tak ogólnie i chciałbym się zapytać czy to normalne. Wiem, że swoje robi akumulator, ale nie lubię jak mi się sprzęt grzeje ponieważ mam wrażenie, że temperatura go niszczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

z góry dzieki za pomoc.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@don_baltazar: Ad 1. Generalnie warto się sugerować i jednak być w tych przedziałach, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby samemu spróbować 10W w tą czy w tą ponad przedziałami. (Mi na tym parowniku najbardziej odpowiada 50-55W na 0.4ohm i 65W na 0.2ohm)

Ad 2. Nie, nie myje się grzałek tylko wymienia na nowe.

Ad 3. Nie mam pojęcia, bo sam ładuje akumulatory w oddzielnej ładowarce, ale nie powinien się
  • Odpowiedz
@don_baltazar: ad1: powinieneś się sugerować, acz nie musisz. Zazwyczaj wszystko opiera się na przedziale napięcia od 3,5V do 4,2V(przy standardowych grzałkach, claptony i inne staggered to inna bajka), dlatego 40W na grzałce 0,4 Ohma to napięcie 4V, a 60 to już napięcie rzędu 4,9V.
ad2: no w takim typie grzałek to średnio bym się bawił w mycie. Powinieneś wymieniać na nowe.
ad3: Dlatego ma się przynajmniej dwa akumulatory i osobną
  • Odpowiedz
@BeDoEl: @MrGreeneye: też zastanawiam się nad ładowarką, pytanie czy są takie w których można ładować tylko jeden akumulator (dokupił bym sobie kolejny i miał na zmianę)

Bardzo wkurza mnie, że tracę codziennie 4-5h na ładowanie akumulatora za pośrednictwem moda. Na dodatek nagrzewa się, a nie lubie jak sprzęt mi się nagrzewa. Mało tego wejście micro usb w kablu dołączonym do evica wygięło się nieco (sama blaszka jakby) a
  • Odpowiedz
@don_baltazar:
1. zakresy mocy traktuj jako dobrą radę. jak pisał MrGreeneye - zwróć uwagę na volty; 4.0v powinno być optymalne.
2. stare grzałki korzystały z włókna szklanego jako materiału transportującego lq na grzałkę. dzięki temu można było je wygotować - włókno szybko schło, łapało niewiele dziwnych posmaków, a jako materiał niepalny można było je wyżarzyć po wyschnięci. nowe grzałki wickowane są bawełną. bawełna schnie parędziesiąt godzin, smakuje paskudnie po wygotowaniu
  • Odpowiedz
@MrGreeneye: każdą z w/w ładowarek będę mógł naładować np tylko jednen akumulator, a drugiego z dwóch np używać w modzie? tam gdzie napisane jest, że brak zasilacza to wystaczy mi np ten od telefonu?
  • Odpowiedz
@don_baltazar: Polecam ładowarkę, bo większość zepsutych eviców to te, w których ładowano akusy (i używano passthrough czyli wapowano w trakcie) - po prostu chip USB jest słaby. Oczywiście to się nie dzieje od razu, tylko po kilku miesiącach, ale skoro można łatwo tego uniknąć... Co do ładowarek, to polecam Efest LUC - wiem, ich akumulatory to wybuchające p------i ale ładowarki mają naprawdę prawilne. Ładowanie 500mA albo 1A, zabezpieczenia, wysokie parametry.
  • Odpowiedz
@Waspin: @MrGreeneye: co do ładowarki to oczywiście 2 sloty +, aczkolwiek zastanowię się jescze nad 4 slotową. Na modach sie nie znam, ale wiem, że np korzystanie z telefonu podczas ładowania jest złe i dobrze myślałem, że analogicznie przy epapierosach też tak jest. Chwilowo biednie u mnie, ale postaram się zamówić ładowarkę jak najszybciej, szkoda moda, bo ten evic to naprawdę fajna rzecz i jestem bardzo usatysfakcjonowany tym
  • Odpowiedz
@don_baltazar Ehh, wiedziałem, ze kiedyś dojdzie do momentu, kiedy o potwierdzenie moich rekomendacji bedą pytali osobę, która zaczęła warować 3 miesiące wcześniej od iJusta :D. @waspin oczywiście mowię to żartobliwie i cieszę sie, ze Ty i pare innych osób tak sie rozwineliscie i jesteście aktywni w tagu - jest nadzieja ;). Przyznam jednak, ze czasem nie zgadzam sie z niektórym polecanym sprzętem. Głownie chodzi o polecanie subohmow początkującym. Chociaż ja,
  • Odpowiedz
@MrGreeneye: To już cztery! hie hie hie :P Worry not, i tak jesteś jednym z moich guru.
Co do subohmów - w sumie to ciekawy temat. Ostatnio Cubis rozwiązuje problem polecania, bo można na nim w zasadzie jechać i tak, i tak. Inna sprawa, że serce mnie teraz boli za polecanie iJusta2, to przyszło z doświadczeniem i próbami na innym, lepszym (normalniejszym?) sprzęcie. Teraz żałuję tych dyskusji, w których go
  • Odpowiedz
@Waspin: @don_baltazar: Ja od siebie mogę polecić ładowarkę Opus C3100 v.2.2 (od razu brać zapasowy wentylator za 1.5$ bo jak zacznie mega hałasować to nie będzie przyjemnie). Na trawniku również polecana, bardzo przydatny sprzęt ze względu na wyświetlacz i prawdziwe 1A na 4 kanały (przed chwilą nawet tak ładowałem). Sprzedany evic, którego kupiłem we wrześniu 2015r. ciągle był ładowany przez usb (wewnątrz Sony Vtc5) i nic mu nie
  • Odpowiedz