Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie to całe #wii i musze przyznać, że to to jest genialne! Ogolnie zawsze stałem po stronie #pcmasterrace i tylko gry na kompa, bo tanie, grafika lepsza i steam. Ale chciałem spróbować pograć w gry, które wymagają nieco więcej niż klikania guziczków. Miałem do wyboru Kinecta, PS Move lub Wii. Te dwa pierwsze rozwiązania odpadły bardzo szybko bo:
- Mało gier wykorzystujących możliwości ruchu,
- Gry horrendalnie drogie
- Konsola relatywnie droga
- 90% gier ma swoje odpowiedniki na PC

No i kupiłem używane Wii, gry wyszukuje po Allegro i OLX i jestem mega zadowolony. Sterowanie czy to za pomocą wiilota czy wagi FitPlus to bajka. I tak w ciągu kilku tygodni stałem się #consolepeasants ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak, wiem, że ta konsola to już prehistoria i grafika straszna ale fun niesamowity.
  • 10
@thevion: no wiesz, seks to też rozrywka prehistoryczna, a jednak niektórych kręci do dzisiaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Witaj, bracie, po stronie rebelii. Jasne, że Imperium ma lepszy hardware na pokładzie, ale to my mamy Leię Organę.
Probowałem grać na telefonie w gry z GB czy PSP,


@thevion: słaby przykład dosyć, dotykowe ekrany to jakas porażka, emulowanie na fonach też.

I tak i nie. Jezeli masz czas i chęci możesz sobie zrobić taką stację do gier (sam komp nawet tanio poskładać) o jakiej Ci się nie śniło. Moim ideałem jest najpierw wszystkie emulatory dokładnie ztweakować i zrobić sobie biblioteki gier w EmulationStation. Do tego jakiś ogromny telewizor albo
@thevion: Mi się dobrze gra jak mam pod siebie, a miejsca na kazda konsole nie mam. To już w Twojej głowie siedzi wtedy tylko, możesz zawsze sobie ustawić intro od playa i zrobić custom obudowe ( ͡º ͜ʖ͡º).

A i polecam Ci przeróbkę mario karta, nazywa się Mario Kart Black na wii. Bardzo fajnie się gra ze znajomymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)