Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytajzwykopem #fantasy
Sprawa jest :)
Poszukuje książki, a najlepiej cyklu. Dobrego, wciągającego, magicznego, ale z sensem.
Zaczęłam czytać Czerwona Królowa - książka wygrała na lubimy czytać w kategorii Fantasy Książka Roku 2015.
Ale zapomnieli napisać, ze jest dla młodzieży () Przeczytam, ale czuje niesmak.

Czytałam cykl Era Pięciorga Trudi Canvan i myślałam czy by nie zacząć czegos od niej?
Ktorys polecicie?
Albo coś w tym stylu.
Czytałam tez Bretta. I taki styl tez spoko.

Z góry dzięki!
  • 27
@magrusia: Canavanowe Czarne magi i Ery Pieciorga sa calkiem OK, szczegolnie gdy jestes kobieta. Pani Trudi ma ten szczegolny, kobiecy tryb pisania.
Brett przeczytany, Imie Wiatru polecone... Probowalas polskiego Pana Lodowego Ogrodu i inne Grzedowicze? Jest tez Pierwsze Prawo Abercrombie, ale ta jego fantastyka bardzo plugawa - nie wiem, czy twoj styl.
@magrusia: Może cykl Mroczna wieża Kinga? Ja osobiście nie czytałem, ale słyszałem multum pozytywnych opinii.
Od siebie mogę polecić Diunę Herberta - bardzo dobre sf, klasyka gatunku.
Jak chcesz jakieś lekkie i zabawne fantasy, to Świat Dysku Pratchetta.
Może Wiedźmin, ale to podejrzewam, że masz już zaliczone.
@magrusia: Tak jak już wymieniona Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan. Do tego bardzo polecam świetny cykl Miecz Prawdy spod pióra Terrego Goodkinda, w tym roku został wydany ostatni (15) tom, cały cykl jest bardzo dopieszczony, na napisanie tych 15 tomów Goodkind poswiecil chyba 22lata. A co do polskich autorów no to Achaja Ziemiańskiego 3tomy, a pozniej cykl Pomnik Cesarzowej Achai będący sequelem i oczywiście najlepsza ksiazka wszechczasów tego gatunku - Wiedźmin