Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z wejściem do UEFI w laptopie MSI GE60, ver 5.17. Najnowsza jest 5.20 i chciałbym ją zaktualizować ale też zainstalować nowy system.

Po wciskaniu klawisza DEL pojawia się biały podkreślnik/kładka i nic więcej. Ludki w internetach mieli często ten problem ale nie znalazłem rozwiązania poza "wyślij do serwisu".

Wyjmowałem baterie, dyski itp. Raz udało się włączyć recovery mode i było "przejdź do uefi" ale po wybraniu tego dalej nic i sytuacja jak wyżej.

Podobno można zrobić aktualizacje z poziomu windowsa, jednak w tutku od msi odradzają tego (odnośnie mojej wersji będzie to wariant 1).

Dodam że żadne inne klawisze nie działają podczas uruchamiania, np F12 do wyboru skąd ma bootować.

Co robić jak żyć? Macie pomysł jak wejść do tego biosu? Jak ktoś podsunie rozwiązanie przelewam kasę na dobre piwo!

#serwispc #laptopy #bios #informatyka #problemzlaptopem #msi #laptop
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@benethor: Nic się nie dzieje, tylko po DEL zmienia się ekran ale zwiesza się.

Wyjąłem wszystkie dyski i napęd żeby zatrzymał się i zapytał skąd ma startować, niestety odrazu kładka i zawiecha.
  • Odpowiedz
@lupoo: z tego co widze dość popularny problem. Jeśli nie jest na gwarancji to go otwórz i zresetuj CMOS wyciągając bateryjkę. Jeśli nie pomoże to zostaje reflash spod windowsa
  • Odpowiedz
@lupoo: najpierw instalujesz wszystkie możliwe aktualizacje, #!$%@? muje itp. Potem odłaczasz laptopa od sieci(wifi też), podłaczasz do prądu, ładujesz baterię do pełna. Potem winflashem czy cokolwiek masz robisz reflash. Reboot, ggwp. Z laptopami jest wiele prościej w tej kwestii niż ze stacjonarką, bo tylko musisz pilnować żeby jakiś program nie chciał akurat restartować systemu bez pozwolenia, a za UPSa robi bateria.
  • Odpowiedz