Wpis z mikrobloga

@PanWykopek:
Ale z łaski swojej, nie nazywaj mnie debilem, kultury to ty się naucz. To ty teraz oceniasz mnie jako debila, przez co jesteś hipokrytą. Nie jestem rasistą, bo samo uprzedzenie do ludzi pewnego kręgu nie jest rasistowskie. Mam prawo bać się typowych sebixów, którzy w grupce stoją sobie wieczorem koło bloku, bo mogą mnie zaatakować, tak samo jakby to była grupka azjatyckich koksów, murzynów, arabów czy niemców. Sama nienawiść do
@PanWykopek:
Naucz się kultury, bo lecisz ad personam.
Dobrze, zadam tylko jedno pytanie. Murzyni w USA stanowią 12-13% populacji kraju, a stanowią 35% populacji więziennej, i 37% mężczyzn w więzieniach to murzyni (dane na 2014 rok)?
Jest to fakt, że częściej popełniają przestępstwa niż inni. Zatem, patrząc na statystykę, czy uprzedzenie do czarnoskórych jako kryminalistów jest rasistowskie?
@PanWykopek:
Rozmawiałem z kilkoma murzynami, więc twój argument jest inwalidą. Nie twierdzę, że są oni kryminalistami, ale jeżeli jest większe prawdopodobieństwo, że okradnie mnie murzyn, to wolę być bardziej czujny gdy idę dzielnicą, gdzie mieszka ich dużo. Tak samo policja w Ameryce jest tak bardzo rasistowska tylko dlatego, że mają doświadczenie z murzynami, którzy są agresywni i nie wykonują ich poleceń?